Main menu

IMG 9063 6f65a 5bb36Змінити назву планували разом з процедурою ліквідації загального суду і утворення Бахмутського окружного. Але якщо раніше це можна було зробити Указом Президента, то тепер потрібно ухвалювати рішення Верховною Радою, тобто зміни мають відбутися на законодавчому рівні. Про це нам розказали у прес-службі Артемівського міськрайонного суду.

У 2017 році Указом Президента «Про ліквідацію та утворення місцевих загальних судів», був ліквідований Артемівський міськрайонний суд та створений Бахмутський окружний суд. Після 2017 року суд утворюється, реорганізовується і ліквідовується законом, проект якого вносить до Верховної Ради України Президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя. Крім того розпочалася децентралізація, змінилися райони і, разом з ними змінилася мапа місцевих загальних судів. Відповідей на питання, як у подальшому будуть працювати судові установи, якою буде нова мережа судів - зараз немає. Наразі, ці питання обговорюються на засіданнях робочих груп. 

«Зараз Артемівський міськрайонний суд Донецької області продовжує здійснювати свої повноваження за старим адміністративно-територіальним поділом до початку діяльності новоутвореного окружного суду. Для того щоб Бахмутський окружний суд почав діяти потрібно щоб Вища рада правосуддя розробила законопроект та надіслала його Президенту України. Президент, який має право законодавчої ініціативи, направляє цей законопроект до Верховної Ради України для прийняття закону. Після опубліковання в газеті «Голос України» оголошення про початок роботи Бахмутського окружного суду він почне діяти», - зазначає прес-секретарка суду Оксана Ужакова.

У зв’язку зі зміною процедури така ситуація з утворенням окружних судів склалася не лише в Донецькій області, а у всіх областях України.

Зараз Вища рада правосуддя, Рада суддів України, Державна судова адміністрація та міжнародні експерти активно обговорюють допустимі варіанти оптимізації мережі місцевих судів загальної юрисдикції, можливі проблемні питання, що ймовірно виникатимуть під час утворення нової мережі судів на робочих зустрічах для розробки законопроекту.