Хто страждає найбільше, або що таке гендерна екологія?

Семаковська Тетяна 17:26, 16 Березня 2021

160451711 3717566661692934 1599794616375833825 n 49422Кліматичні зміни можна розглядати не лише як загальну загрозу для планети, а й з точки зору впливу на окремі категорії її жителів. Групи, які найбільше страждають важливо залучати до формування екологічних програм.

Про це на тренінгу в Соледарі розказувала екологиня Наталія Ярошенко.

У світі існує поняття соціально незахищених груп, до яких належать літні люди, безхатченки, бідні люди, люди з інвалідністю, люди з хронічними захворюваннями, діти до 14 років. Згідно з підрахунками, 70% з вищенаведених категорій представляють жінки, оскільки мають додаткове соціальне навантаження, менш мобільні та мають менше можливостей доступу до ресурсів.

«Говорячи про зміни клімату, варто перш за все ставити питання “Хто впливає найбільше?” та “Хто найбільше страждає?” При формуванні екологічної політики для оптимізованого вирішення питань на локальному та регіональному рівнях необхідно залучати стейкхолдерів, не лише запитуючи їхню думку щодо питань порядку денного, а і безпосередньо долучати до розробки та реалізації екологічних програм та проєктів», – підкреслює Ярошенко.

Питання гендерного підходу в екології було зафіксовано у 2016 р. в рамках Рамкової конвенції ООН, що передбачає аналіз дискримінації у формуванні політичних рішень екологічного спрямування, рівноцінне залучення до етапів планування бюджету, розробки плану дій тощо обох статей.

161660241 271815851293590 8113842388880523222 n 49ceb

«Сфера екології, з наукової точки зору, лояльна до представників будь-якої статі, проте наука загалом здебільшого вважається “чоловічим осередком”. Власним прикладом продовжую руйнувати стереотипи», – відповідає на питання про власну мотивацію, випускниця програми SUSI від Державного департаменту США (“Екологічні студії”, Університет Орегону), аспірантка Сумського НАУ спеціальності “Екологія”Наталя Ярошенко.

Організатором заходу у Соледарі став фонд ІЗОЛЯЦІЯ. Фонд намагається поєднати світові тенденції сучасного мистецтва та локальний контекст. На найближчі місяці запланована серія освітніх подій, першою з яких став тренінг “Зміни клімату: хто страждає найбільше?”

«Саме тому темою короткострокової резиденції для українських митців «Заземлення» стала тема людського впливу на планету та зокрема дослідження результатів людської діяльності в Соледарі та околицях. Геологічні особливості цієї місцини та розвиток промисловості протягом ХХ століття дають багато цікавого матеріалу для подібних розвідок. Нам здається важливим поговорити про актуальний стан речей, звернути увагу громади на способи подолання негативного впливу людства на природне середовище та поділитися знаннями про різні аспекти сучасного екологічного руху», – каже кураторка фонду ІЗОЛЯЦІЯ Катерина Філюк.

160451711 3717566661692934 1599794616375833825 n 49422

Тренерка розповіла, що після тренінгу, створилося враження, що проблема існує, про неї говорять і досить багато знають. Підлітки зокрема згадували про важливість переважання справедливості над рівністю у різних сферах, а в екології – панування “зелених цінностей”. Під час тренінгу ми намагалися максимально комунікувати з учасниками та учасницями, аби поступово руйнувати уставлені стереотипи. За словами учасниці, отримана незаангажована інформація сприятиме аргументуванню ролі жінки у їхній шкільній громаді для реалізації проєктів екологічного спрямування. 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]