Main menu

136807934 2899552280290654 6390298200407253254 n b3c55На початку лютого до Соледару приїдуть перші резиденти, відібрані в результаті відкритих відборів. Упродовж тижня митці та дослідники взаємодіятимуть із громадою міста, залучаючи її до співтворчості. Роботи створені у проєкті залишаться у публічному просторі міста. Це можуть бути арт-об’єкти, відео або фото роботи, будь-які форми творчого переосмислення теми впливу людини на природнє середовище. Детальніше у матеріалі.

Резиденція працюватиме у межах проєкту «Заземлення», ініційованого фондом ІЗОЛЯЦІЯ. Нагадаємо, що культурний фонд ІЗОЛЯЦІЯ у 2020 році повернувся на Донбас, облаштувавшись у Соледарі.  «Заземлення» - це перший масштабний проект фонду на новому місці. 

Мета проекту - привернути увагу до екологічних і соціальних проблем, спровокованих людською діяльністю. Жителі Бахмута також можуть взяти участь у проєктах художників та допомогти підвищити культурний рівень регіону та зробити видимими важливі теми.

Одеса 2020 монтаж виставки робимошоможемо дует shallow wat і some static pictures 0c3c0

Серед митців, що «заземляться» в Соледарі  Юлія Костерєва та Юрій Кручак - художники  та організатори художньої платформи Open Place.

За їх словами, концепція «Заземлення» близька їм як митцям.

«Ми дивимось на нашу роботу у Соледарі як певний процес вибудовування зв’язків між людьми, які розглядають своє місто не як ресурс, а як простір для розвитку. І це було опорною точкою у прийнятті рішення про співпрацю», - розповіли Юрій та Юлія.

Тетяна Павлюк знімає відеоарт для проєкту Гра в Деконструкції дует shallow wat і some static pictures 3d5de

Тетяна Павлюк знімає відеоарт для проєкту ігра в деструкції.

Інші учасниці - Ірена Тищенко і Тетяна Павлюк  з дуету @shallow_wat та @some_static_pictures розповіли, що  Соледар зацікавив їх як унікальне місто, яке годує сіллю усю Україну та частково зарубіжжя, а через антропогенні чинники може опинитися під загрозою.

«Це зацікавило нас і ми зрозуміли, що зможемо висловитись на цю тему художніми засобами. Наш проєкт ґрунтується на взаємодії трьох сил: людини, природних ресурсів і часу. Матеріал, що візуалізує людство - штучна кров, відповідно час - це вода, а сіль уособлює природу, яку людина споконвіку використовувала як засіб покращення власного життя», - розповіли Тетяна та Ірена.

Резиденції триватимуть до серпня, тож митці та дослідники мають  вдихнути життя в містечко, залишивши по собі не лише творчі роботи, але й запустивши зміни в усій громаді.

IMG 3898 46715

Нещодавно фонд ІЗОЛЯЦІЯ представив у Соледарі скульптуру «Потоки» одеського художника Василя Дмитрика. Скульптура-мобіль була створена художником спеціально для міста та відсилає до Пермського моря, завдяки якому близько 250 млн років тому тут утворилися величезні поклади кам’яної солі.  Вона встановлена перед офісом Ізоляції в Соледарі за адресою вул. Паркова, 1 та символізує відкритий простір для культури і творчості.

Сам художник так коментує свою роботу: «Ця скульптура не про форму, а про кінетичні взаємини між її частинами. Головною ідеєю скульптури є природні та рукотворні процеси, які відбувалися на території Соледару в древності та в недавньому минулому». 

Завдяки серії короткострокових резиденції «Заземлення» протягом 2021 року в Соледарі можуть з’явитися також і інші мистецькі проєкти.

Новини проєкту «Заземлення» читайте на сайті Фонду ІЗОЛЯЦІЯ.