У Бахмутському районі розпочинається унікальний мистецький проєкт

Семаковська Тетяна 11:41, 28 Грудня 2020

87 0014dРезиденція у межах проєкту «Заземлення» з січня по серпень 2021 року працюватиме у Соледарі.  У ньому беруть участь митці та дослідники, що працюють з темою впливу людини на навколишній світ. Вперше до такого масштабного культурного проєкту можуть приєднатись і жителі Бахмута. Це чудова можливість не лише показати свої таланти, а й зробити видимими важливі теми та підвищити культурний рівень регіону.

Ініціатор проєкту – Фонд  ІЗОЛЯЦІЯ працює над напрямком дослідження під назвою «Заземлення» з 2019 року. Його мета – привернути увагу людства до екологічних проблем, спровокованих людською діяльністю, що ставить на меті економічне збагачення і таким чином виснажує планету. За словами ініціаторів проєкту, Соледар як центр видобутку солі у країні обрано не випадково: в цьому місті особливо помітна людська активність, в тому числі, спрямована на зміну атмосфери та літосфери планети. Більше інформації про Соледар можна отримати з Паспорту Соледару, який підготував Фонд. 

“На початку 2020, ще в до-пандемічні часи, фонд ІЗОЛЯЦІЯ, що на той момент 6 років перебував в Києві після озброєного захоплення його території в Донецьку, прийняв рішення повернутися на схід України. Всі ці роки на території ІЗОЛЯЦІЇ в Донецьку працювала й продовжує працювати тюрма та катівня. Тому для ІЗОЛЯЦІЇ питання повернення, навіть за умов закінчення війни, є надзвичайно болючим. Натомість фонд, що має великий досвід роботи на сході України, завдяки Донбаським Студіям, обрав маленьке промислове місто за кілька десятків кілометрів від лінії розмежування – Соледар. Вже цього року ми започаткували там такі мікропроекти, як, наприклад,  «Новий Карфаген», що об’єднав в собі дослідження локальної історії, створення карт потреб громади мистецьким колективом Open Place та майстер-клас з переробки пластику. З січня 2021 стартує серія короткострокових резиденції, націлена на виявлення і пропрацювання широкого спектру екологічних питань Соледарської ОТГ. А одними з основних принципів роботи в Соледарі для ІЗОЛЯЦІЇ залишається співпраця з локальними спільнотами, просування та обмін професійними знаннями та ресурсами інституції та надання підтримки в розвитку потенціалу меншим організаціям в регіоні.”, – говорить кураторка проєкту Катерина Філюк.

Діяльність людини впливає на навколишнє середовище, захоплює все більше людей з різних галузей – вчених, дослідників, митців та інших. Фонд ІЗОЛЯЦІЯ  дає їм можливість втілити власні ідеї у творчих або дослідницьких проєктах. Незабаром стартує відкритий відбір 19 учасників резиденції (окремих осіб або груп). Бахмутські художники, колективи та групи, що працюють у різних медіа та жанрах – звук, інсталяція, фотографія, живопис, відео, скульптура, партисипативні практики, дослідження тощо, також можуть взяти участь. До проєкту також можуть долучитись історики, соціологи, геологи, філософи та інші, хто цікавиться темою. Деталі участі у проєкті читайте на сайті Фонду ІЗОЛЯЦІЯ. 

Резиденти зможуть зануритися в унікальну атмосферу Соледару та працювати там упродовж тижня. Наприкінці кожного тижневого періоду резиденти публічно представлятимуть результати дослідження або презентуватимуть художню роботу. Планується проведення 19 резиденцій та 10 публічних презентацій. Щоб бачити анонси заходів, слідкуйте за новинами проєкту у  Фейсбуці.

Контакти для ЗМІ: Іванова Катерина [email protected]

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]