Main menu

У Бахмутському районі розпочинається унікальний мистецький проєкт

87 0014dРезиденція у межах проєкту «Заземлення» з січня по серпень 2021 року працюватиме у Соледарі.  У ньому беруть участь митці та дослідники, що працюють з темою впливу людини на навколишній світ. Вперше до такого масштабного культурного проєкту можуть приєднатись і жителі Бахмута. Це чудова можливість не лише показати свої таланти, а й зробити видимими важливі теми та підвищити культурний рівень регіону.

Ініціатор проєкту - Фонд  ІЗОЛЯЦІЯ працює над напрямком дослідження під назвою «Заземлення» з 2019 року. Його мета – привернути увагу людства до екологічних проблем, спровокованих людською діяльністю, що ставить на меті економічне збагачення і таким чином виснажує планету. За словами ініціаторів проєкту, Соледар як центр видобутку солі у країні обрано не випадково: в цьому місті особливо помітна людська активність, в тому числі, спрямована на зміну атмосфери та літосфери планети. Більше інформації про Соледар можна отримати з Паспорту Соледару, який підготував Фонд. 

“На початку 2020, ще в до-пандемічні часи, фонд ІЗОЛЯЦІЯ, що на той момент 6 років перебував в Києві після озброєного захоплення його території в Донецьку, прийняв рішення повернутися на схід України. Всі ці роки на території ІЗОЛЯЦІЇ в Донецьку працювала й продовжує працювати тюрма та катівня. Тому для ІЗОЛЯЦІЇ питання повернення, навіть за умов закінчення війни, є надзвичайно болючим. Натомість фонд, що має великий досвід роботи на сході України, завдяки Донбаським Студіям, обрав маленьке промислове місто за кілька десятків кілометрів від лінії розмежування - Соледар. Вже цього року ми започаткували там такі мікропроекти, як, наприклад,  «Новий Карфаген», що об'єднав в собі дослідження локальної історії, створення карт потреб громади мистецьким колективом Open Place та майстер-клас з переробки пластику. З січня 2021 стартує серія короткострокових резиденції, націлена на виявлення і пропрацювання широкого спектру екологічних питань Соледарської ОТГ. А одними з основних принципів роботи в Соледарі для ІЗОЛЯЦІЇ залишається співпраця з локальними спільнотами, просування та обмін професійними знаннями та ресурсами інституції та надання підтримки в розвитку потенціалу меншим організаціям в регіоні.”, - говорить кураторка проєкту Катерина Філюк.

Діяльність людини впливає на навколишнє середовище, захоплює все більше людей з різних галузей – вчених, дослідників, митців та інших. Фонд ІЗОЛЯЦІЯ  дає їм можливість втілити власні ідеї у творчих або дослідницьких проєктах. Незабаром стартує відкритий відбір 19 учасників резиденції (окремих осіб або груп). Бахмутські художники, колективи та групи, що працюють у різних медіа та жанрах - звук, інсталяція, фотографія, живопис, відео, скульптура, партисипативні практики, дослідження тощо, також можуть взяти участь. До проєкту також можуть долучитись історики, соціологи, геологи, філософи та інші, хто цікавиться темою. Деталі участі у проєкті читайте на сайті Фонду ІЗОЛЯЦІЯ. 

Резиденти зможуть зануритися в унікальну атмосферу Соледару та працювати там упродовж тижня. Наприкінці кожного тижневого періоду резиденти публічно представлятимуть результати дослідження або презентуватимуть художню роботу. Планується проведення 19 резиденцій та 10 публічних презентацій. Щоб бачити анонси заходів, слідкуйте за новинами проєкту у  Фейсбуці.

Контакти для ЗМІ: Іванова Катерина Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.