Працюю он-лайн і живу за кордоном: як уродженці Бахмута поєднують роботу і подорожі світом

Семаковська Тетяна 15:15, 31 Жовтня 2020

999 97173Ми зібрали два вас три надихаючі історії людей, які не зважаючи на постійну зайнятість, знаходять можливість подорожувати. Вони не вважають себе цифровими кочівниками, які постійно подорожують, цінують домашній затишок, хоча у пошуках самореалізації і нових емоцій, готові змінювати країну проживання.

Пандемія затримала у Таїланді

Марина Височина одинадцять років я працює художницею і меморіальною дизайнеркою. Надає послуги для ритуальних організацій країн СНД. Її робота не прив’язує до місця, але вимагає багато часу проводити поруч з ноутбуком. В останні півтора року будинком Марини став острів Панган в Таїланді.

«Я люблю осілий спосіб життя і за весь цей час подорожувала звідси тільки в Шрі-Ланку і на найближчі острови. У листопаді планую відвідати Бангкок і північ Таїланду», – розказує дівчина.

Каже, що додому збиралася летіти у квітні, вже купила квиток, але потім ковід, закриття кордонів, скасування рейсів. Вважає, що порівняно з Бахмутом перечікувати пандемію у Таїланді набагато краще – тут дуже низькі показники захворюваності, зафіксовано менше чотирьох тисяч випадків за весь час пандемії.

«Рівень свідомості тайців дивує – вони законослухняні, терплячі і співчуваючі. З моменту закриття кордону в Таї застрягли не тільки туристи, але і робітники з Бірми. Місцеві всіляко підтримують іноземців: знижують ціни на житло, на фрукти і готову їжу в локальних кафе», – пояснює туристка з Бахмута.

79904448 654403825302439 5073372123456602112 o d5295

Витрати на життя під час пандемії значно менші

Зараз туристичний Панган практично пустує. Ціни на оренду житла дешевші ніж у будь-яку іншу осінь і зиму:

«Окремий будинок на віллі з загальним басейном обходитися 380 $ в місяць. Ці витрати ми ділимо навпіл з моїм хлопцем. Він – дизайнер інтерфейсів і теж працює віддалено».

У середньому місяць життя обходиться дівчині у 1200 $. Вона не готує вдома, молоді люди харчуються на фудкортах або в кафе. До великих обов’язкових витрат вона відносить – оформлення медичної страховки – 300 $ та волонтерської візи – 1 300 $ на півроку. До того ж щомісяця треба оплачувати комунальні послуги за квартиру у Бахмуті, за якою наглядає мама Марини.

«Це такий неприємний і неминучий пункт витрат», – пояснює дівчина.

Повернення до Бахмуту Марина Височіна планує на весну наступного року:

«Сподіваюся отримати переліт без додаткових зборів замість мого рейсу».

Поради цифровим кочевникам

Людям які хочуть знайти роботу в інтернеті, вона радить не ухвалювати таке рішення імпульсивно і не кидати свою статичну роботу, поки не знайшлася підходяща професія в онлайн просторі.

«Перш ніж записатися на всілякі тренінги та навчальні курси, вивчіть інформацію про обрану професію самостійно. Можливо на ютубі ви знайдете всі потрібні навчальні матеріали у вільному доступі. Подорожувати раджу починати з коллівінгов і кемпінгів для тих, хто працює віддалено, таких як Зміна, в якій я теж брала участь», – підсумовує Марина.

Невирішені візові питання

У Бахмуті Наталя Жукова працювала журналісткою на місцевому телебаченні та викладала англійську для дітей. За пропозицією роботи на телебаченні для російськомовної аудиторії поїхала у Таїланд.  Майже вісім років живе у місті Патая.

Зараз працює як он-лайн – дає уроки англійської так і офлайн у косметичній компанії. Якщо говорити про можливість переводити всю роботу в он-лайн задля того, щоб подорожувати світом, то Наталя вважає, що головною перепоною буде візове питання.

«Немає питань поїхати! Є питання – повернутися! Якщо ти знаходишся у країні на підставі робочої візи – роботодавець тобі оформляє ці документи. Інші типи віз – навчальна, туристична не передбачають виїзд і безперешкодне повернення. На митниці почнуться питання», – пояснює Наталя.

123066895 484472565830099 3727299346406477856 n 508e6

А що дому взагалі не буде?

Візові питання не вважає для себе основною причиною відмови від кочового способу життя. Каже,  що цифровим кочівником себе не вважає. За вісім років перебування у Таїланді багато подорожувала по Азії, відвідала багато країн – В’єтнам, Камбоджу, Лаос, Малайзію, Шрі Ланку. Але завжди поверталася до своєї тайської квартири.

«Коли я їду на тиждень два, то люблю повертатися додому в свій затишний будинок. А якщо подорожувати і жити по пів року в різних країнах – то і дому ніде не буде?!», – розмірковує Наталя.

103733928 2625862767652094 7635618272898794398 o 8fdde

Контракт передбачає фізичну присутність у країні

Дмитро Сменов більше двох років тому поїхав у Польщу. Спочатку працював на підприємстві, що виготовляє пластикові вікна, потім знайшов омріяну роботу в айті сфері. Формат роботи передбачає можливість працювати вдома, але за правилами компанії працював в офісі. З початку пандемії перейшов у дистанційний формат, тому хотів виїхати в Україну, щоб заощадити на оренді житла.

«В контракті написано, що я повинен знаходиться в Польщі або іншій країні Євросоюзу, навіть якщо я працюю віддалено. Навіть, змінюючи місто, потрібно повідомляти в компанію. Коли я передаю інформаційний продукт через кордон, це виходить вже імпорт. Для фрілансу можливо інші умови», – пояснює Дмитро.

Іпотека – не перешкода для переїзду

Каже, знайомі, що виїхали працювати у Польщу напрацювали собі гарну історію, і щоб заощадити на винайманні житла, беруть іпотеку. Таким чином економлять близько 30%. Але наявність свого житла, на думку айтішника, не зупиняє від можливого переїзду:

«Наявність власного житла не зупинить, щоб виїхати в ту ж саму Ірландію, Німеччину або Штати. Людина приїхала на 2-3 тисячі доларів, а завтра набралася якогось міжнародного досвіду, отримала пропозицію на 10 тисяч доларів, то звичайно вона переїде. Хоча спочатку їй подобалося жити у Польщі».

Ейфелева вежа або Берлінський мур за вікном?

Чоловік каже, що для нього справжньою цінністю є діло яким він заробляє, а не країна в якій він працює:

«Я не ставлю собі за мету пожити десь. Не важливо з вікна у мене Ейфелева вежа або Берлінський мур, якщо проект цікавий я готовий переїхати. Я не знаю, може є зовсім молоді люди, яким хочеться покататися в гонці за стереотипом зі смузі на березі Індійського океану?»

Матеріал підготувала Ганна Бокова. Фото з архіву героїв.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]