Main menu

77 ca2baЗавтра, 25-го жовтня відбудуться місцеві вибори. Цьогоріч вибори відбудуться за пропорційною системою з відкритими списками. Нагадуємо, як треба голосувати за новими правилами.

Голосуємо за партію та окремого її представника – конкретну людину.

У бюлетені слід поставити дві позначки: у клітинці ліворуч – галочку або хрестик за політичну партію, за яку ви бажаєте віддати свій голос; у сусідній клітинці праворуч – номер кандидата від цієї парії.

У громадах, де проживає більше 10 000 виборців серед кандидатів у депутати немає висуванців, кандидати можуть бути висунуті самостійно тільки через партію.

«Ббуде два квадрати: один порожній, там треба поставити плюсик, або галочку на підтримку партії, праворуч – квадрат трафаретний, в ньому буде дві колонки, де трафаретним способом можна буде написати цифру кандидата, праворуч буде перелік кандидатів (до 12-ти кандидатів), які ця партія висунула в цьому окрузі» - зазначає виконавча директорка Громадянського холдингу «Група впливу» Тетяна Дурнєва.

ЦВК зробила пояснення, якщо ви напишете цифри не трафаретним способом цей бюлетень зарахують. Також зарахують бюлетень, де буде позначена партія, та не буде обраний конкретний кандидат зі списку. А якщо ви проголосуєте лише за людину і не позначите партію, або виберете іншу – голос не зарахують.