Main menu

97 73af0Тісто складається з восьми інгредієнтів, співвідношення яких знають лише власники бізнесу «Чебуречная избушка» Олександр та Любов Бейда та їх невістки. Жінки щодня готують тісто та фарш і відправляють на точки, де продавці-кухарі роблять готові вироби. Як виник цей бізнес і чому тут «смачніше ніж вдома» - читайте і дивіться далі.

Втратили роботу і відкрили нову справу

Перше кафе на винос «Чебуречная избушка» родина відкрила у 2015 році, у своєму дворі. Тепер працює чотири точки, мріють відкрити стилізоване українське кафе чи ресторан. А починалося все з того, що в 2014 році подружня пара Олександр та Любов Бейда втратили роботу. Він мав столярну майстерню, працював з деревом і поставляв товари на меблеву фабрику. З початком бойових дій фабрика у Бахмуті припинила виробництво і Олександр втратив ринок збуту. Любов працювала головним бухгалтером на будівельній фірмі і теж залишилася без роботи. Спочатку робила торти на заказ і паралельно займалася волонтерством.

 

20 літрів борщу і тортик

Любов розказує, що вперше у 2014 році частувала військових, які приїжджали за покупками у сусідній магазин – наварила плову і борщу. Потім познайомилася з підрозділом з Полтави, а оскільки сама народилася на Дніпропетровщині, то їй ті хлопці здавалися рідними.

«Командир писав мені список іменинників і я готувала тортики м на день народження. Завжди залишала записку «Буде важко дзвони», писала телефон і підписувала Любов Вікторівна. Через півроку почалися дзвінки. Дзвонили матері, сестри – дякували, плакали разом», - згадує жінка зі сльозами на очах.

Рецепт тіста зберігають у родині

Рецепт, який став основою фірмових чебуреків, отримали від знайомої з Ялти – у радянські часи він виграв на всесоюзному конкурсі, потім над ним попрацювали самі і зробили неперевершеним. Олександр каже, що перейняв такий хист до досконалості від бабусі, спостерігаючи за нею на кухні, практикував це і у столярному бізнесі і потім готуючи власноруч. Любов готує з дитинства, найкращі рецепти зберігає досі.

«Наші чебуреки найсмачніші – це я точно можу сказати. У нас бувають різні клієнти – «Лікарі без кордонів», місія ОБСЄ, працівники ООН, кажуть що куштували різні, але в нас найкращі. Замовляють на всю команду і для гостей», - пояснює Олександр.

Зараз родина готує більше 60-ти найменувань товарів – це чебуреки, вареники і пельмені, хінкалі і млинці. Фарш роблять з різних видів м’яса, сировину купують найкращої якості у одного постачальника. Одних лише вареників з картоплею тут більше 10 видів.

Зручно, смачно і підчас пандемії вигідно

Такий формат придорожнього кафе оцінили військові, які приїжджають до міста у справах. Як розказує клієнт «Чебуречної ізбушки» військовослужбовець Олександр, у місто приїжджає не завжди в охайному вигляді і зайти в кафе не дозволяє виховання. А тут можна смачно і швидко пообідати при дорозі.

Мешканець Бахмута Олександр приходить сюди з іншої частини міста за пельменями та варениками, бо тут смачно, готують з гарних продуктів.

«Я знаю цю родину вже років 15. Купуємо пельмені та вареники, і наш внучок дуже полюбляє, як він каже, пельмені з пюре», - сміється чоловік.

Мріючи про створення ресторану національної кухні, родина визнає, що такий формат торгівлі на винос їм допоміг вижити у пандемію. Звичайно об’єми впали, бо серед клієнтів завжди було багато мешканців окупованої території - точки знаходяться на трасі Бахмут-Горлівка.

Смачніше ніж вдома

Такий девіз разом із слоганом «Готуємо з любов’ю» прикрашає вітрини і вивіски «Чебуречої ізбушки». І це не просто слова. Бо тут з повагою відносяться до кожного клієнта.

«В нас було декілька клієнтів, яким наша продукція не сподобалася, комусь здалося, що у фарші багато луку, комусь що забагато зелені. Ми всім повернули гроші. А взагалі, при замовленні ми враховуємо побажання кожного клієнта, хтось хоче без луку, хтось замов з рибою, а комусь відповідна спеція не подобається – робимо так як бажають. І зважуємо завжди на бік клієнта. Якщо замовив кілограм – кладемо на 30-50 грамів більше. Ми дотримуємося точної рецептури і технології виконання виробу не всі можуть собі таке дозволити в домашніх умовах, тому і вважаємо, що в нас смачніше ніж вдома», - пояснює Олександр Бейда.

«Зараз стало не модно готувати вдома. А я це люблю і ніколи від цього не втомлююсь. Я впевнено можу сказати, що в нас дійсно смачніше ніж вдома», - додає дружина.

Щодня «Чебуречна избушка» продає більше сотні чебуреків, їх купують як місцеві так і гості міста, зважаючи на таку популярність страва може стати фірмовою стравою Бахмута.