Найсмачніші чебуреки у Бахмуті готують по секретному рецепту (Відео)

Семаковська Тетяна 17:11, 17 Жовтня 2020

97 73af0Тісто складається з восьми інгредієнтів, співвідношення яких знають лише власники бізнесу «Чебуречная избушка» Олександр та Любов Бейда та їх невістки. Жінки щодня готують тісто та фарш і відправляють на точки, де продавці-кухарі роблять готові вироби. Як виник цей бізнес і чому тут «смачніше ніж вдома» – читайте і дивіться далі.

Втратили роботу і відкрили нову справу

Перше кафе на винос «Чебуречная избушка» родина відкрила у 2015 році, у своєму дворі. Тепер працює чотири точки, мріють відкрити стилізоване українське кафе чи ресторан. А починалося все з того, що в 2014 році подружня пара Олександр та Любов Бейда втратили роботу. Він мав столярну майстерню, працював з деревом і поставляв товари на меблеву фабрику. З початком бойових дій фабрика у Бахмуті припинила виробництво і Олександр втратив ринок збуту. Любов працювала головним бухгалтером на будівельній фірмі і теж залишилася без роботи. Спочатку робила торти на заказ і паралельно займалася волонтерством.

 

20 літрів борщу і тортик

Любов розказує, що вперше у 2014 році частувала військових, які приїжджали за покупками у сусідній магазин – наварила плову і борщу. Потім познайомилася з підрозділом з Полтави, а оскільки сама народилася на Дніпропетровщині, то їй ті хлопці здавалися рідними.

«Командир писав мені список іменинників і я готувала тортики м на день народження. Завжди залишала записку «Буде важко дзвони», писала телефон і підписувала Любов Вікторівна. Через півроку почалися дзвінки. Дзвонили матері, сестри – дякували, плакали разом», – згадує жінка зі сльозами на очах.

Рецепт тіста зберігають у родині

Рецепт, який став основою фірмових чебуреків, отримали від знайомої з Ялти – у радянські часи він виграв на всесоюзному конкурсі, потім над ним попрацювали самі і зробили неперевершеним. Олександр каже, що перейняв такий хист до досконалості від бабусі, спостерігаючи за нею на кухні, практикував це і у столярному бізнесі і потім готуючи власноруч. Любов готує з дитинства, найкращі рецепти зберігає досі.

«Наші чебуреки найсмачніші – це я точно можу сказати. У нас бувають різні клієнти – «Лікарі без кордонів», місія ОБСЄ, працівники ООН, кажуть що куштували різні, але в нас найкращі. Замовляють на всю команду і для гостей», – пояснює Олександр.

Зараз родина готує більше 60-ти найменувань товарів – це чебуреки, вареники і пельмені, хінкалі і млинці. Фарш роблять з різних видів м’яса, сировину купують найкращої якості у одного постачальника. Одних лише вареників з картоплею тут більше 10 видів.

Зручно, смачно і підчас пандемії вигідно

Такий формат придорожнього кафе оцінили військові, які приїжджають до міста у справах. Як розказує клієнт «Чебуречної ізбушки» військовослужбовець Олександр, у місто приїжджає не завжди в охайному вигляді і зайти в кафе не дозволяє виховання. А тут можна смачно і швидко пообідати при дорозі.

Мешканець Бахмута Олександр приходить сюди з іншої частини міста за пельменями та варениками, бо тут смачно, готують з гарних продуктів.

«Я знаю цю родину вже років 15. Купуємо пельмені та вареники, і наш внучок дуже полюбляє, як він каже, пельмені з пюре», – сміється чоловік.

Мріючи про створення ресторану національної кухні, родина визнає, що такий формат торгівлі на винос їм допоміг вижити у пандемію. Звичайно об’єми впали, бо серед клієнтів завжди було багато мешканців окупованої території – точки знаходяться на трасі Бахмут-Горлівка.

Смачніше ніж вдома

Такий девіз разом із слоганом «Готуємо з любов’ю» прикрашає вітрини і вивіски «Чебуречої ізбушки». І це не просто слова. Бо тут з повагою відносяться до кожного клієнта.

«В нас було декілька клієнтів, яким наша продукція не сподобалася, комусь здалося, що у фарші багато луку, комусь що забагато зелені. Ми всім повернули гроші. А взагалі, при замовленні ми враховуємо побажання кожного клієнта, хтось хоче без луку, хтось замов з рибою, а комусь відповідна спеція не подобається – робимо так як бажають. І зважуємо завжди на бік клієнта. Якщо замовив кілограм – кладемо на 30-50 грамів більше. Ми дотримуємося точної рецептури і технології виконання виробу не всі можуть собі таке дозволити в домашніх умовах, тому і вважаємо, що в нас смачніше ніж вдома», – пояснює Олександр Бейда.

«Зараз стало не модно готувати вдома. А я це люблю і ніколи від цього не втомлююсь. Я впевнено можу сказати, що в нас дійсно смачніше ніж вдома», – додає дружина.

Щодня «Чебуречна избушка» продає більше сотні чебуреків, їх купують як місцеві так і гості міста, зважаючи на таку популярність страва може стати фірмовою стравою Бахмута.  

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]