Main menu

18 6c9f1Борги за опалення в квартирах повинні сплачуватись з міського бюджету, у зв'язку з тим, що будинки комунальні та належать громаді міста - так вирішив Господарський Суд Донецької області у позові Часовоярського вогнетривкого комбінату до комунального підприємства ВРЖП. Невже це рішення суду стане прецедентом і борги за комунальні послуги будуть сплачувати не власники квартир, а вся громада? Історію цього рішення вивчали наші журналісти.

Ще з 90-х років будинки Часів Яру опалювались напряму від ПАТ “ЧВК”, підприємство мало абонентський відділ, через який велися розрахунки за послуги. Комбінат подавав теплову енергію, споживачі напряму сплачували комбінату за послугу, але ж сплачували не всі. 

“Влітку минулого року Часовоярський вогнетривкий комбінат” подав позов до комунального підприємства ВРЖП стосовно стягнення суми боргу за опалення у сумі майже 600 тисяч гривень, яка виникла за користування послугами з опалення у власників та наймачів квартир за 2018-2019 опалювальний період. Майже через рік, суддя винесла рішення на користь “ЧВК”. Її аргументи такі: у зв'язку з тим, що будинки комунальні, належать громаді міста, то і борги за опалення в квартирах повинні сплачуватись з міського бюджету. Це просто нонсенс!”, - каже Сергій Чаус секретар міської ради Часів Яру.

Рішення Господарського суду Донецької області може стати прецедентом на всю країну. Частина будинків міста на час подання позову централізовано опалювалися  ПАТ «Часоворяський вогнетривкий комбінат». Загальні борги населення за декілька років складають більше семи мільйонів гривень. Суддя Господарського суду Донецької області Юлія Бокова  вирішила, що оскільки позивач - комбінат не підтвердив, а відповідач - ВРЖП не спростував факти проживання людей в квартирах та форму їхньої власності - приватна чи комунальна, то і борги повинна сплатити за всіх міська рада Часів Яру.

суд 600тис a4354Більш детальніше про хід справи №905/1639/19 можна дізнатись тут: http://reyestr.court.gov.ua/

Юрисконсульт міської ради Часів Яру Ігор Разборський пояснює, що споживачами теплової енергії є власники чи наймачі квартир, а не комунальне підприємство, яке їх обслуговує чи міська рада, яка це підприємство утворила.

“Комунальне підприємство є лише балансоутримувачем будинків, я наголошую саме будинків! Підприємство обслуговує, утримує та обслуговує  ці будинки. Власником житлових будинків є міська рада Часів Яру. Ніякого відношення до квартир, саме до яких і надходила теплова енергія, ані комунальне підприємство, ані міська рада Часів Яру не мають, оскільки споживачами теплової енергії є власники чи наймачі квартир, ні ВРЖП, ні міська рада не споживали теплову енергію. Борги стягувати потрібно саме з мешканців квартир”, - висловлює свою думку юрисконсульт міської ради Часів Яру Ігор Разборський.

Секретар міської ради Часів Яру Сергій Чаус вважає, що керівництво комбінату перекладає власну відповідальність за невмілу претензійну роботу.

“Протягом багатьох років підприємство не стягувало борги зі споживачів, і тепер хочуть за кошти громади, за кошти тих мешканців, що сплачують податки, погасити власні борги! Загальний борг за всі роки у підприємства складає більше семи мільйонів гривень, так що тепер всі борги приватного підприємства повинні погашатись з міського бюджету?” - обурюється Сергій Чаус.

Журналісти громадського медіа-порталу “Бахмут IN.UA” звертались за коментарями до керівництва комбінату. Спілкувались з Андрієм Оніщуком заступником генерального директора, але узгодити коментар так і не вдалось.

Підтвердити або спростувати рішення суду першої інстанції щодо виплати боргів з міського бюджету має Апеляційний суд у Донецькій області. У міськраді Часів Яру повідомили, що вже подали апеляційну скаргу до Апеляційного Господарського Суду Донецької області, розгляд справи призначено на 26 жовтня.

Про рішення суду ми повідомимо у наступному матеріалі. Якщо апеліційний суд підтвердить рішення першої інстанції, то така практика може розповсюдитись по всій Україні - за боржників буде платити вся громада.