Main menu

106477707 2359763930996219 2752499684456034042 n 63d1aПід час благоустрою біля Народного дому старе асфальтове покриття замінили на нову плитку, але попри існуючі будівельні норми архітектурної доступності, не забезпечили плавні спуски, на які може заїхати людина на візочку.

Сьогодні з цього питання біля Народного дому збирались підрядники, представники відділу архітектури та Управління культури Бахмутської міської ради, представник ГО «Бахмутське міське об’єднання інвалідів «Надія» Наталя Зубар.

«Мене дивує, що проєктанти та виконавці робіт попри всі нормативні документи, де прораховано до дрібниць, як треба і як зручно, навіть попри вже закріплене покарання за недотримання норм архітектурної доступності, все одно припускаються таких помилок. Незручний спуск, високий бордюр - це проблеми не тільки людини на візку. В неділю бачила, як з одного з таких спусків під кутом 45 градусів трохи не гепнувся з велосипеда хлопчина. До речі, про незручності я дізналася із скарг молодих матусь, які гуляють кругом Народного Дома», - каже Наталя.

Жінка вже не перший раз виходить на тестування об’єктів реконструкції на предмет архітектурної доступності. Побачивши, що благоустрій завершується, а територія фактично не може бути використана людьми на візочках, а іноді спуски є навіть небезпечними, вона звернулась зі скаргою у відділ архітектури.

Наталя показала, що на ті спуски, які вже зроблено заїхати самостійно не може, а при замірах виявилося, що вони не відповідають нормам.

Директор підрядної організації ТОВ «Артпромпроєктбуд» Дмитро Букрей повідомив, що технагляд не робив з цього приводу зауважень, але об’єкт ще не прийнято. Скарги обіцяли задовольнити протягом тижня.

«Сьогодні мене порадувало, що до всіх моїх зауважень прислухалися виконавці і замовник, погодилися з тим, що порушення є, вони не вигадані і не є моєю примхою. І пообіцяли все виправити. Ми всі на це сподіваємось», - каже Наталя Зубар.

Наталя каже, що в Бахмуті у питанні доступності відбувається певна еволюція, скарги не залишають без уваги і у більшості виправляють. Коли роботи продовжуються для виправлення не потрібно додаткових коштів. Коли ж об’єкт завершено, потрібно виділяти кошти і на новий проєкт і на роботи. Якщо б на стадії виконання робіт підрядна організація працювала відповідно нормам, а не так як зручно, технагляд та замовник належним чином контролювали дотримання доступності, скаржитись не прийшлося б і додаткові гроші з бюджету витрачати теж.