Три школи Бахмутської громади беруть участь у наймасштабнішому освітньому он-лайн марафоні

Семаковська Тетяна 15:44, 24 Квітня 2020

94132027 859424421222536 9190855157284339712 n 036ecП’ятсот співробітників та співробітниць 40 шкіл Донецької та Луганської областей 23-24 квітня 2020 року беруть участь у безпрецедентному навчальному заході тривалістю 8 годин. В нашій громаді в марафоні беруть участь ЗОШ №7, УВК№11 та Іванівська школа. Як це відбувається і навіщо школи щоденно працюють над завданнями читайте в матеріалі.

«Освітній марафон не зупиняється ні на хвилину. Навіть в умовах карантину і дистанційного навчання. В Києві під другої сесії ми працювали до десятої, одинадцятої з короткими перервами на обід. Зараз працюємо над завданнями з ментором, сесія триває до чотирьох годин щоденно. Глобальне завдання – концепція розвитку навчального закладу, щоб опрацювати концепцію правила вимагають створити потужну команду, що ми і зробили, приїхавши з Києва. Щоб створити концепцію, ми маємо змінити кут зору, вийти за межі свого досвіду, подивитись на освіту не як на процес навчання, а як на послугу, як на продукт змін, які мають відбуватись в країні. Це забирає багато часу і зусиль, а воно того варте. Мозкові штурми, робота в команді, створення концептів – все це має допомогти грамотно з науковим підходом розробити концепцію навчального закладу», – пояснила директорка УВК №11 Наталя Дроздова.      

Масштабні онлайн-події стали й спокусою для жартів хакерів: комп’ютерні «генії»-розбишаки на початку події намагались зіпсувати ефір брудною лайкою, але організатори швидко вирішили проблему.

Проєкт «Освітній марафон», який стартував у грудні 2019 року та триває впродовж дев’яти місяців, оперативно зрегувавши на виклики карантину, організував безперебійне дистанційне навчання для команд-учасниць. І саме дистанційний формат роботи дозволив взяти участь у навчанні не тільки обраним педагогам, а всім зацікавленим членам шкільних колективів.

Тож, цими днями понад 500 вчителів занурились в проблематику «Освітнього марафону», глобальна мета якого – трансформація української школи.

  • Протягом двох днів ми говоримо з освітянами про основу основ – таку собі ДНК, що складається з місії, візії, цінностей та бізнес-процесів, якими наповнена освітня організація, тобто школа, – говорить ініціатор проєкту, голова правління БО «Благодійний фонд «Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» Денис Блощинський. – Переконаний, що майбутнє – не за інструкціями та алгоритмами, якими наразі перенаповнене освітнє середовище, а за методом, в основі якого лежить філософський, соціальний та психологічний концепт ролевих моделей. Задача вебінару – спробувати всім разом вийти на спільне розуміння цього концепту».

 

«Освітній марафон», за словами Д.Блощинського, намагаються сконструювати так, щоб наприкінці отримати від шкіл-учасниць кілька десятків життєспроможних стратегій, на основі яких в навчальних закладах розпочнуться кардинальні зміни. Якщо результат буде позитивним, подібний проєкт поширити наступного року вже на 500 шкіл.

«Освітній марафон» відбувається у рамках проєкту «Демократичне врядування у Східній Україні» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Інформаційний партнер – Донецький прес-клуб.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]