Main menu

899133002124338001101517461340190179590144o 5e7204fcc8545 6734eЧотири проекти які планували реалізувати в приєднаних до Бахмута селищних радах вимушені відкласти. Знайти фінансування з інших джерел в цьому році навіть не сподіваються.

Повідомила Громадському медіапорталу «Бахмут IN.UA» начальник Управліня економічного розвитку Бахмустької міської ради Марина Юхно.

«За рахунок коштів на розвиток ОТГ ми готували чотири проекти. Реалізувати їх з інших джерел не маємо можливості, тож сподіваємося, що голос Асоціації міст України почують і субвенція на розвиток громад буде повернута», - підкреслила Юхно.

Регіональний консультант з бюджетних питань Асоціації міст України Олександр Меланченко так прокоментував ситуацію з фінансуванням проектів по розвитку громад:

«У Держбюджеті на 2020 рік Міністерству розвитку громад та територій України на субвенції місцевим бюджетам у загальному фонді було виділено 11 млрд 775 млн. грн. У тому числі, субвенція на підтримку розвитку об’єднаних територіальних громад складала 2 млрд 100 млн. грн. Однак, у зв’язку з карантином і економічною кризою довелося переглядати Держбюджет. Асоціація міст України, розуміючи всю складність ситуації, пропонувала урізати субвенцію для ОТГ на 600 млн, тобто до 1 млрд 500 млн грн. Це, звісно, менше, але залишалася можливість, хоч і не в повному обсязі, реалізувати програму розвитку ОТГ. На жаль, у змінах до Держбюджету-2020 Міністерство розвитку громад та територій України отримало лише 6 млрд 775 млн. грн., і вже не було виділено ні копійки на субвенцію для підтримки розвитку ОТГ. Проте Асоціація міст України сподівається на перегляд Держбюджету-2020 у подальшому, та продовжує відстоювати інтереси місцевого самоврядування. Тож маємо надію на відновлення субвенції на підтримку розвитку об’єднаних територіальних громад». 

Основною метою субвенції на підтримку розвитку ОТГ є стимулювання і розвитку новостворених територіальних громад. Дана субвенція використовувалась виключно на капітальні видатки, а саме на створення, модернізацію інфраструктури об’єднаних територіальних громад, нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів інфраструктури.

В тим сільські території Бахмутської ОТГ не залишаться без розвитку. В цьому році за рахунок місцевого бюджету відремонтують дорогу в селі Клинове, за кошти держбюджету зроблять ремонт Будинку культури в селі Іванівське – це фінансування Іванівська сільрада отримала, ще до об’єднання громади, також планують закінчити облаштування амбулаторії в селі Опитне та ФАПу в Клиновому.