Main menu

45 c75dfНезважаючи на введення особливих умов роботи ринків в Україні, в нашому місті ринки залишаться закритими. Підприємці не заробляють, але мають плати оренду. Наші журналісти розбирались у цьму питанні.

Відповідно до постанови головного державного санітарного лікаря України від 30.03.2020 № 5, працювати на ринках під час карантину, можна якщо підприємство зареєстровано як оператор ринку харчових продуктів. Окрім того мають бути виконані умови розташування відвідувачів та забезпечення персоналу та покупців засобами індивідуального захисту, дотримання протиепідемічних заходів.

На сайті Бахмутської міськради оприлюднили заяву, що ринки на території міста Бахмут не зареєстровані в державному реєстрі операторів ринку. 

В адміністрації Центрального ринку нам повідомили, що документи для реєстрації оператора ринку, подали, 1 квітня 2020 року. Згідно Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» їх мають розглянути протягом 10 днів, якщо відповіді не буде, за принципом мовчазної згоди, оператор ринку може починати роботу після спливу 15-ти денного строку.

Керівництво ринку наголошує, що під час придбання корпоративних прав приватного підприємства у попереднього власника, купували саме ринок з земельними ділянками, нежилими приміщеннями, павільйонами, торгівельними місцями, тобто повністю функціональний ринок. Про необхідність реєстрації оператором ринку дізнались саме 1 квітня 2020 р. звернувшись до територіального компетентного органу з цього питання. Дивуються, чому тільки зараз місцева рада стала турбуватись про відсутність відповідної реєстрації. Пояснюють, що вищезазначений закон щодо реєстрації діє з 1997 року, тобто підприємство, перебуваючи в руках попереднього власника, не було зареєстроване належним чином. Весь цей час ринок, на протязі декількох років, працював без основного реєстраційного документу.

З якої причини ринок, що працює в місті не один десяток років, не має відповідної реєстрації ?

Контролем за наявності регістрації займається Бахмутське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області. Ми хотіли поставити питання керівництву установи. Але начальник Олександр Шульженко повідомив, що знаходиться на лікарняному і не може дати коментар, і контакти інших спеціалістів, а міський телефон управління не відповідає.

Підприємці, що працюють на ринках декілька разів звертались до керівництва місцевої ради з проханням відновити роботу ринку і обіцяли дотримуватись протиепідемічних заходів, але їм повідомили що це рішення прийнято на обласному рівні. В свою чергу голова Донецької ОДА Павло Кириленко на брифінгу 2 квітня заявив, що дав відповідні розпорядження в адміністрації, щоб процес реєстрації не гальмували. Не зрозуміло, що саме він мав на увазі, якщо існує відповідна процедура та терміни.

Більш за все страждають підприємці

Підприємці, що працюють на ринку занепокоєні тим, що адміністрація без їх відома зрізає замки та вішає свої на їх контейнери. Незважаючи на те, що ринок не працює, оренду вимагають оплатити.

На це питання ми попросили відповісти директора ринку Михайла Аванесова.

«В нас є договір і умови за яких ми надаємо послуги. Так, оренда не відмінена, якщо людина не хоче плати, може виїхати. Наприклад, на центральні ряди в нас багато бажаючих, які готові платити за місця. В березні працювали близько 20 днів, але окремі особи досі не заплатили оренду, не передали показання електричних лічильників, тому ми навісили свої замки, щоб перед тим, як почати торгувати, вони звернулись до нас. Хто хотів домовився за розстрочку, особливо це стосується тих підприємців, у кого великі суми, ми пішли на зустріч».