Main menu

15 1186aДонецька обласна рада була обрана в 2010 році шість депутатів з Бахмута та району увійшли до її складу. Зараз з 180 обраних повноваження мають 157. Троє з шести бахмутських депутатів навіть оприлюднили інформацію про роботу своїх громадських приймалень. Хоча облрада не працює з 2014-го року, на утримання апарату ради щорічно витрачається декілька мільйонів гривень.

За партійними списками «Партії регіонів» до Донецької облради в 2010 році були обрані Валентин Лук’янов та Ігор Шутов. По одномандатному виборчому округу по району пройшов Сергій Мальцев та Акневський Юрій, по місту Олексій Гаркуша та Ордаш Дадашов.

Які функції має обласна рада і як цей орган працював в області до березня 2014 року і чому зараз рада не працює зараз дивіться на відео.

Як повідомляє сайт Акнтикризового медіа-центру, більшість повноважень Донецької обласної ради були передані Донецькій обласній військово-цивільній адміністрації та обласній державній адміністрації. В першу чергу в частині розпорядження коштами.

Виконавчий апарат ради - чиновники, що допомагають депутатам в організаційних, правових та інформаційних питаннях працює у скороченому складі. З 65 штатних одиниць лишилось всього 15. На утримання апарату на 2020 рік у бюджеті Донецької області закладено 3 млн 328 тис гривень: 2 млн 474 тис гривень на оплату праці, 58,5 тис гривень на комунальні послуги та енергоносії, ще 795 тис гривень на «інші витрати». До речі, у порівняні з 2017 роком видатки на зарплату апарату ради зменшились на 1 млн 300 тис гривень.

Тож практично депутати не в змозі ухвалювати рішення, навіть якщо і готові продовжувати зв’язок з виборцями. Так в інтерв’ю сайту під час виборчої кампанії до Верховної ради депутат облради та помічник нардепа попереднього скликання Сергій Мальцев казав, що продовжує прийом громадян.

«В такому стані обласна рада не потрібна ні нам депутатам ні виборцям. Нещодавно 38 депутатів Донецької оластної ради підписали звернення до комітету Верховної ради що до обрання нового складу ради під час місцевих виборів восени 2020 року. Хоча я розумію, що існуючій владі Донецька обласна рада теж не потрібна, бо зараз всі фінансові питання вирішуються одноосібно», - каже Мальцев.