Main menu

unnamed 773fcСаме стільки разів в місяць мешканці прилеглих сіл зможуть відвідати Бахмут за рахунок міського бюджету. В тролейбусах та місцевих маршрутках пасажири пільгової категорії громадян мають безлімітну кількість проїздів - лише б грошей вистачало у бюджеті Бахмута.

На 2020 рік на компенсацію проїзду пільгових категорій громадян у бюджеті Бахмутської ОТГ заклали п'ять мільйонів гривень - три мільйони гривень для місцевого транспорту та два мільйони гривень для приміського транспорту.

Право на безкоштовний проїзд дає пільговий проїзний квиток разом з пільговим посвідченням. Квитки безкоштовно видає Управління труда і соціального захисту населення, термін їх дії - один рік. Перелік пільгових категорій громадян можна передивиться в Рішенні Бахмутської міської ради від 20.12.2019 року - тут.

"Для розуміння кількості співвідношення пільгових категорій громадян та платних, ми створили робочу групу, яка наприкінці 2019 року провела рейд. Були встановлені коефіцієнти - 3,4 для маршрутних таксі та 3,1 для тролейбусів. Ці дані і будуть підставою для проведення відшкодування витрат перевізників", - розповіла Інна Сподіна начальник Управління труда і соціального захисту населення.

Для компенсації витрат на приміському сполученні використовувався інший механізм. До кінця року не було зрозуміло, хто буде виступати замовником таких послуг - Донецька обласна адміністрація чи Бахмутська ОТГ.

"Ми отримали відповідь, що замовником буде Донецька обласна адміністрація, але рішення про відшкодування витрат все одно розробляли та приймали ми. Після вивчення досвіду інших міста та ОТГ, побачили, що багато хто використовує саме такий спосіб - талони. Тому, поспілкувавшись з людьми, розрахувавши кількість талонів, обов'язково з прив'язкою до Постанови КМУ, яка регулює кількість поїздок (30 поїздок на місяць в міському та приміському транспорті - прим. редакції) - вийшло 24 талони на квартал", - розказала Інна Сподіна.

Порядок та строк видачі талонів, перелік пільгових категорій для приміського транспорту в межах Бахмутської ОТГ можна подивиться тут.

Начальник Управління труда і соціального захисту населення додала, що постійно працює Мобільний офіс, який згідно графіку виїжджає по селам, тому гостра необхідність в поїздках до Бахмуту спала.

"Ми постійно питаємо про це людей, вони кажуть, що їм цілком достатньо такої кількості поїздок. Якщо, дозволить міський бюджет, то збільшимо кількість талонів", - сказала Сподіна.

Але один з перевізників - ТОВ ТП "Моноліт-логістик ЛТД" в особі керівника Дмитра Кононца, вважає, що таке рішення Бахмутської ОТГ звужує права людей, порушує законодавчі акти та Конституцію України. Дмитро підготував звернення до місцевого самоврядування та керівництва області, з проханням розібратись в ситуації.

коно 174c0На сторінці ФБ Дмитра Кононца можна детальніше ознайомитись з документами та з позицією приміського перевізника

Також на сайті Бахмутської міської ради зареєстрована петиція стосовно скасування Рішення від 20.12.2019 №137, поки зібрано лише 15 підписів в його підтримку.

петиц 2ba37

Підписати петицію можна тут.

Ініціативна група зібрала 545 підписів в підтримку своєї позиції і оффлайн, звернення передано в Бахмутську міську раду.

"Зараз ми очікуємо на відповідь. По суті, мене, як перевізника все влаштовує - раніше я зовсім не отримував компенсації, тепер буду. До мене приходять, дзвонять люди, кажуть, що їм не вистачає пільгових поїздок, є такі випадки - що один з пільговиків родині не їздить, просить віддати другому - а я не можу так зробити, бо порушую рішення Бахмутської ОТГ. Держава та місцеве самоврядування повинні забезпечити проїзд всім пільговикам! І це відповідальність чиновників, вони порушили закони України і будуть за це відповідати", - вважає Дмитро Кононець.