Main menu

6 3586eЖителі Званівської громади Юлія та Андрій Тимчак протягом багатьох років займалися громадською діяльністю, а в 2018 відкрили молодіжну платформу «ЛЕМКО–центр» на власному подвір’ї. Навіщо це зроблено, як їм це вдалося і які можливості від цього має громада?

З початком бойових дій та активізацією громадської активності і волонтерства  на Донеччині започатковуються молодіжні простори «Вільна Хата», «Теплиця», «Майстерня» «ХочуБуду», та інші. Метою просторів було формування та збереження національно-культурних традицій, розвиток системи неформальної освіти, змістовне та креативне дозвілля для учнівської та студентської  молоді. Ці молодіжні платформи стали впроваджувати креативні та цікаві соціально-культурні проекти. Простори стали альтернативою бюджетним закладам  та поштовхом до розвитку молодіжної активності в регіоні.

Засновниця молодіжного простору у селі Званівка, керівниця ГО «Чарівні Руни» Юлія Тимчак каже, що на їх подвір’ї постійно відбуваються громадські заходи, підготовка і святкування національних свят, але діяльність простору вони започаткували нещодавно.

Завдяки діяльності молодіжного центру хлопці та дівчата Званівської ОТГ отримали можливість стати мобільними, конкурентоспроможними, отримати нові компетенції, щоб змінити свою громаду на краще. Про це детальніше на відео про діяльність Лемківського екологічного молодіжно-культурного освітнього центру.