Main menu

IMG 9297 466fbХлопці та дівчата, з різних куточків України, які зараз навчаються в Українській академії лідерства в Чернівцях, показали яскравий, душевний, співучий вертеп у Бахмуті та Часовому Ярі. Виступали перед городянами, військовими, школярами, студентами та працівниками підприємств.

"Українська академія лідерства - це програма неформальної освіти для молоді, де виховують свідомих громадян, які не бояться брати на себе відповідальність за події, що відбуваються в Україні. Четвертий рік поспіль Академія збирається на Харківському Вертеп-фесті, там вертепуємо цілий день. Потім всі наші осередки, а зараз їх вже сім, роз'їжджаються по всій Східній України з власним вертепом. Ми вітаємо людей з різдвяними святами, поширюємо українські традиції, таким чином намагаємось об'єднати українців та приносимо з собою дух Різдва", - розповіла Оксана Лютік, менторка проєкта.

Вертепники весь понеділок знайомились з мешканцями Бахмуту, показували свою виставу в Бахмутському краєзнавчому музеї, на площі Свободи, кінотеатрі "Победа", співали в тролейбусі. На ночівлю частину молоді прихистила у себе бахмутянка Альбіна Гребенюк, частину учасників різвяної акції розмістили у себе прафіяни церкви "Слово Життя".

"Ми побачили багато приємних людей, дехто з них підходив до нас, разом співали і, навіть плакали, запитували звідки ми, зустріли земляків! Все було дуже щиро! Ми розуміємо, як важливо це робити. На жаль, представники місцевого самоврядування на наші офіційні листи у співпраці відмовили нам, посилаючись на те, що весь час, у понеділок 13 січня, буде присвячений делегації з Євросоюзу, і ми не змогли показати свою виставу в школах Бахмута", - додала Оксана.

Виставу показали в Бахмутському коледжі мистецтв, до якого завдяки організаційній підтримці Управління молоді та у справах дітей, запросили студентів з інших навчальних закладів. Вертепників також радо зустріли в кінотеатрі "Победа", на заводі "Артвайнері". Студенти УАЛ встановили новий рекорд заспівали "Щедрика" на глибині більш ніж 70 метрів в алебастровій шахті заводу.

Часів Ярських школах №15 та №17 з радістю зустріли вертепників, студенти також виступили у воєнному шпиталі. В організації проведення вистав в Часовому Ярі допомогли громадські діячі Олександр Хайнус та Руслан Макарович. 

IMG 9253 17fee

IMG 9281 b5be0"Взагалі-то я в перше беру участь у такому Вертепі, вдома, звісно, в дитинстві колядувала. Мені дуже сподобалась і було таке відчуття, що я як вдома: такі самі поля, будинки, приємні люди", - поділилась своїми враженнями Марія Притуляк з Винниці, яка грає жінку чорта у виставі.

IMG 9292 db67a"Я координую цей проєкт, писав слова для вистави та брав участь як досвідчений учасник вертепів. Раніше я був, ще до війни, у Горлівці та Донецьку. Обласне місто мене приємно вразило, Донецьк був гарний, розвинутий, зараз все інакше... Але люди все одно залишились добрі та приємні", - розповів Олег з Полтави, ментор проєкту, грає у виставі засівача.  

IMG 9299 56e1b"Я сама з Києва, на сході України вже вдруге. Бахмут вразив  історичними будинками, у вас дуже затишно та красиво. А в тролейбусі ми, як повеселилися! Співали колядки, люди аплодували, співали разом з нами. Все було дуже класно!", - говорила Ліза, яка грала ангела у виставі.

IMG 9314 093c1IMG 9321 2040b

IMG 9329 dc519

IMG 9369 fa3d8