Main menu

56 1 151c4Загалом на Донеччині двозонними та тризонними лічильниками користуються більше 40 тисяч мешканців. Найбільше багатозонних лічильників працюють у Маріуполі - 11 тисяч, Краматорську - 10 тисяч і Слов’янську - 3 тисячі. 36 тисяч клієнтів встановили двозонні прилади обліку, ще 5 тисяч – тризонні, з них у Бахмуті 361 - двозонних, 81 - тризонних.

Повідомили в прес-службі ТОВ «ДОНЕЦЬКІ ЕНЕРГЕТИЧНІ ПОСЛУГИ».

Близько 30% споживання електроенергії припадає на вечірній, нічний та вранішній час – з 23:00 до 7:00. У цей період сплачувати за світло можна удвічі менше за наявності двозонного лічильника електроенергії. Свої рахунки на електроенергію можна скоротити до 50% завдяки комплексному підходу до енергоефективності.

Клієнти з дво- та тризонними лічильниками можуть розраховуватися за світло за:

  • ·двозонним тарифом (0,5 тарифу з 23:00 до 7:00 і повний тариф у інші години доби);
  • ·тризонним тарифом (1,5 тарифу з 8:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00, повний тариф з 7:00 до 8:00, з 11:00 до 20:00 та 22:00 до 23:00 та 0,4 тарифу з 23:00 до 7:00).

З 1 січня 2020 року дво- та тризонний тарифи продовжують діяти – можливість зменшення витрат на електроенергії зберігається.

Найпростіший спосіб встановити двозонний лічильник – замовити його через інтернет на сайті YASNO у складі набору Розумний Watt, до якого одразу включена послуга встановлення «під ключ». Також до набору входить розетка з таймером та енергоефективні LED-лампи, що споживають до 10 разів менше електроенергії, ніж звичайні лампи розжарювання.

Любителі технічних новинок можуть доповнити свій набір розумними розетками з функцією управління через Wi-Fi та розумними лампами, яскравістю та кольором яких можна керувати зі смартфону. Крім того можна обрати ще й якісну LED-стрічку та автономні нічні світильники із вбудованим акумулятором, заряду якого вистачає до 90 днів.

Збільшити економію від двозонного лічильника можна кількома способами:

  • ·перенести частину електропобутових справ на період з 23:00 до 7:00 (на цей період цілком реально змістити 50-70% електроспоживання);
  • ·зробити це можна завдяки розеткам з таймером, які автоматично вмикають/вимикають електроприлади у заданий час;
  • ·використовувати LED-лампи;
  • ·не забувати вимикати за собою світло, виходячи з кімнати, а на ніч – електроприлади з розеток;
  • ·застосовувати енергоефективні побутові електроприлади не менше класу «А»;
  • ·користуватися екорежимом роботи електроприладів;
  • ·дотримуватися інструкцій від виробників приладів з порадами з енергоефективності;
  • ·серед членів родини призначити енергоменеджера, який слідкуватиме за дотриманням енергоощадливих звичок – цю важливу місію можна доручити дітям.

Нагадаємо, що середньомісячне споживання електроенергії в Україні становить 164 кВт∙год на місяць, домогосподарства на Донеччині щомісяця споживають у середньому 159 кВт∙год. На зимові місяці припадає пік електроспоживання населенням.