Main menu

8e6c976746467970d4ecfb3d16b93382 ccc76Діючий уряд відмінив дію постанови, за якою влітку було встановлено граничні тарифи на опалення та гарячу воду. Пояснюють, що граничні тарифи були економічно не обґрунтовані - не покривали собівартості послуг, а сама постанова порушує законодавство. Для роботи при таких тарифах доплачувати різницю мали б місцеві бюджети, в Бахмуті різниця діючого і «справедливого» тарифу була майже 400 гривень.

Нагадаємо, що 26 червня уряд повідомив, про встановлення максимальної вартості теплової енергії – 1400 гривень за одну гігакалорію тепла в наступному опалювальному сезоні.  

Як повідомляє Урядовий портал, Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука з проханням скасувати відповідну постанову, якою встановили заздалегідь “не підйомні” для міст граничні тарифи на послугу з постачання теплової енергії для населення та послугу з гарячого водопостачання.

Червневою постановою прямо порушуюється ст. 142 Конституції України, яка передбачає обов’язок держави забезпечити компенсацію витрат органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, а також вимоги частини першої статті 15 Закону України «Про ціни та ціноутворення», відповідно до якої Кабінет Міністрів України при встановленні державних регульованих цін на товари в розмірі, нижчому від економічно обґрунтованого розміру, зобов’язаний відшкодувати різницю між такими розмірами за рахунок коштів державного бюджету.