Main menu

7 17afdЗустрітись з авторами нарисів про історичне минуле Донеччини і сучасну проблематику регіону запрошують Максим Віхров і Єлізавета Гончарова. Презентації їх книжок відбудуться в трьох містах Донецької області, у п’ятницю в Бахмуті. Поговорити з авторами про їх роботу можна, 8 листопада о 16.00 в Бахмутському краєзнавчому музеї.

Книжка бахмутянки - репортажистки, журналіста, волонтера Єлізавети Гончарової (Betti Goncharova) «(Не)Воля» — про пошук волі, а точніше – пошук виходу з неволі дуже різними людьми у непростих життєвих обставинах. Усі події тут розгортаються на сході України, де найбільша в країні кількість тюрем та сиротинців. А останні кілька років до цього додалися й інші зони несвободи: населені пункти, розташовані на лінії фронту, і незаконні місця утримання полонених на окупованих територіях. Герої репортажів гостро прагнуть волі, тому що відчувають її нестачу: хтось позбавлений можливості вільно переміщуватися в просторі, хтось із самого дитинства живе в умовах несвободи, хтось повернувся з полону фізично, але емоційно ще й досі там. А для когось поняття волі виявляється дуже простим та невибагливим: бути вільним означає залишитися живим.

Книга «Дикий Схід» Максима Віхрова (Максим Віхров) з Луганщини – це нарис історії Донбасу від ХVI століття і до сучасних подій. Спираючись на документальні джерела, а також власний досвід і спостереження, автор описує становлення, буття та занепад «вугільного» регіону – української землі, глибоко травмованої російськими імперськими експериментами. Будучи очевидцем драматичних подій весни 2014 року, автор приділяє особливу увагу анатомії донбаського сепаратизму, а також економічним, політичним і соціокультурним процесам, які зробили Донбас придатним для російських геополітичних авантюр.

Вхід — вільний.