Main menu

1444636890 069d9cd25a97d75d36212a37cf7a6f3f m 7317dЧому досі не почато і коли почнеться опалювальний сезон, чому виник борг перед НАК «Нафтогаз України», пояснює заступник директора ТОВ «Бахмут-Енергія» Сергій Логвінов.

Складна ситуація із запуском опалювального сезону 2019/2020 року викликає резонанс у мешканців міста Бахмут та провокує появу хвилі негативу зі сторони споживачів теплової енергії.

В різних джерелах вказується причина перенесення початку опалювального сезону внаслідок сформованої заборгованості ТОВ «Бахмут-Енергія» перед НАК «Нафтогаз України». Вказана ситуація дійсно мала місце, однак на сьогодні вона успішно вирішена менеджментом підприємства шляхом укладення договору реструктуризації частини суми заборгованості під надання банківської гарантії. Проте, слід звернути увагу на систематичне невиконання споживачами обов’язку зі сплати платежів за теплову енергію. Рекордні 99,1 мільйонів дебіторської заборгованості лише по населенню міста Бахмута говорить про щорічну недбалість споживачів, яка не лише створює проблеми для підприємства, а й суттєво впливає на життя добросовісних споживачів, які регулярно оплачують комунальні послуги.

Так, ТОВ “Бахмут-Енергія” активно проводить роботу по стягненню заборгованності.  На сьогодняшній день  до суду  подано 9514 звернень про стягненню боргу на суму 62,3 мільйони гривень. З них на сьогодні суд виніс позитивне рішення на користь теплопостачальника по 6858 зверненнях загальною вартістю 32,4 млн. гривень. При чому, стягнуто виконавчою службою лише 346  тисяч гривень.

Найближчим часом бахмутчанам слід чекати тепло в домівки, однак не забувати, що споживачі мають не лише права, але й обов’язки.

Логвінов підкреслив, що договір по реструктуризації підписаний готується запуск системи.