Main menu

Без названия 2459dНа жовтневій сесії депутати проголосують за новий склад присяжних Артемівського міськрайонного суду. Їх буде 25 осіб, сім з яких залишаються зі старого складу, причому майже всі присяжні - працівники бюджетної сфери. За свою роботу вони отримують "символічну" плату, але деяким з них дуже подобається така зайнятість.

Ольга Сергієнко, присяжний з досвідом - цього разу буде обиратись на третій строк, працювала ще народним засідателем, розглядала лише адміністративні справи, зараз й кримінальні. Вона працює присяжним, бо їй подобається допомагати людям.

"Мені дуже подобається ця робота, хоча раніше вона навіть і не оплачувалась і не дає ніяких пільг. Я уходила з роботи, не допрацьовували планові години, витрачалась на проїзд - із задоволенням розглядала різні справи, щоб допомогти людям. Коли розглядаються справи про усиновлення, визнання померлих або безвісти зниклих, ми задаємо різні питання, просимо зробити додаткові запити в різні інстанції, якщо треба. Тобто намагаємось дивитись на справу, як звичайні люди, а не як професійні судді", - розповідає Ольга Сергієнко.

Оплата праці присяжних залежить від фактичного прибування на засіданнях та розраховується в залежності від окладу судді. Так, Ольга Сергієнко за 2018 рік отримала за таку роботу 1100 гривень.

Присяжним відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» є особа, яка вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

 "Присяжні виконують обов’язки на рівні із суддею, а саме: справедливо, безсторонньо та своєчасно розглядають і вирішують судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства; дотримуються правил суддівської етики, у тому числі виявляють та підтримують високі стандарти поведінки у будь-якій діяльності з метою укріплення суспільної довіри до суду, забезпечення впевненості суспільства в чесності та непідкупності суддів; виявляють повагу до учасників процесу; не розголошують відомості, які становлять таємницю, що охороняється законом, у тому числі таємницю нарадчої кімнати і закритого судового засідання; виконують вимоги та дотримуються обмежень, установлених законодавством у сфері запобігання корупції", - розказала прес-секретар Артемівського міськрайонного суду Оксана Ужакова.

Снимок fbd69

Сни2мок 9b73eБільш детальніше зі складом присяжних можна ознайомитись на офіційному сайті Бахмутської міської ради

Список присяжних затверджується Бахмутською міською радою за поданням територіального управління Державної судової адміністрації України. Цей список затверджується на три роки та після затвердження передається відповідному суду.

"Як правило, міська рада звертається до нас за порадою, кого подати в состав присяжних. Ми пропонуємо залишати тих, хто працював у минулому складі, багато хто відмовляється, бо не встигають з роботою, і тоді пропонуються інші особи. Одного разу до нас завітав чоловік і сам запропонував себе в якості присяжного", - додала Оксана Ужакова.

Якщо подивитись минулий та майбутній склади присяжних на три наступні роки, то майже всі особи - працівники з бюджетної сфери - дитячі садочки, лікарні, бібліотеки, комунальні підприємства. Можливо, органам місцевого самоврядування потрібно проводити більш широку інформаційну кампанію про набір бажаючих у склад присяжних та їх ряди поповнять звичайні громадяни.