Main menu

905a4815dd577f988cad44b0bd15e2b6 508a2Власники невеликих кафе, швейного, меблевого бізнесу, підприємці-парикмахери, масажисти, фотографи, сільхозвиробники навчались як правильно вести бізнес, залучати клієнтів, приймати найманих працівників, розраховувати вартість товарів та послуг. Завдяки програмі ООН та фінансовій підтримці Європейського Союзу, урядів Польщі та Японії, бахмутські початківці-бізнесмени зможуть отримати фінансові кошти на відкриття та розвиток власного бізнесу.

Зараз в Бахмутському районі та в інших регіонах Донецької та Луганської областей тривають бізнес-тренінги для підприємців та тих, хто намагається відкрити власний бізнес щодо створення бізнес-ідей, стартапів. Це комплексна програма від ООН при фінансовій підтримці Європейського Союзу, урядів Польщі та Японії.

В Бахмуті вже відбулось два п'ятиденних тренінги, на черзі - Соледарська ОТГ. Лекції читають досвідчені тренери, самі заняття відвідують бахмутяни та вимушені переселенці, у яких дуже цікаві, та інколи, незвичайні ідеї, які дивують своєю новизною.

Савелій Тимко займається виготовленням меблі з металу, дерева та епоксидної смоли. Поєднання цих матеріалів дає дуже цікаві, незвичайні за дизайном меблі.

"В мене не вистачає деякого обладнання, щоб я зміг самостійно робити такі меблі, тому грантова допомога стане у нагоді. Я виготовляю стилізовані меблі, це можуть бути і кресла, дивани, барні стійки. Меблі, як для відпочинку, так і для роботи. Якщо десь на ресепшні розмістити стіл з епоксидної смоли, то відвідувачі не будуть нудьгувати при очікуванні, а диванах дуже зручно та приємно проводити час", - розказав Савелій про свою ідею.

Щодо самого тренінгу додав, коли він раніше займався бізнесом, то зрозумів, що то було баловство. Він не знав ні як залучати клієнтів, ні як вести облік, розраховувати вартість товарів. Тепер, маючи такі знання, чоловік розуміє, що бізнес піде вгору та буде розвиватись.

imgonline com ua 2to1 gVMSzD9m4o 34e39

Такі меблі виготовлює Савелій Тимко

Яна Баришева, косметолог, масажист. Надає в Бахмуті послуги по тейпірованію – свого роду масаж, але спеціалізований.

«Тейпірованіе – це аналог масажу, він призначається тим, кому класичний масаж протипоказаний. Його роблять в процесі відновлення, реабілітації організму, корисний для дітей, для корекції фігури, допомагає позбутись плоскостопія, виводить зайву рідину з організму. Я навчалась, та вмію це робити. Спеціальний еластичний бинт накладається на певні зони тіла і людина ходить з ним від трьох до п'яти днів», - розказала про свій бізнес Яна.

Грантові кошти необхідні жінки для придбання косметологічного та обладнання для масажиста, яке може полегшити працю спеціалиста.

Олександр Щекодін, підприємець, займається доволі новим видом діяльності в Україні - енергоаудитом.

"Я цікавлюся пропозиціями від донорів. Три роки назад я брав участь у програмі від ПРООН, потім у програмі "Донецький куркуль". Грантові кошти використав на придбання дорогого обладнання, ліцензійної програми, де розраховується енергопаспорти для будівель. Серед моїх замовників - приватний сектор - люди часто хочуть виявити дефекти та втрати енергоресурсів домівок, ОСББ - які замовляють не лише тепловізійні зйомку, а й енергопаспорт з рекомендаціями по усуненню недоліків, комерційні підприємства. Цього разу складаю бізнес-заявку на придбання квадрокоптеру з тепловізором, бо поступають пропозиції провести енергоаудит високих будівель та споруд. Саме для цього і необхідне таке спеціалізоване обладнання", - каже Олександр.

Олександр - учасник з досвідом написання проєктів, але на тренінгу були підприємці та й ті, які лише планують відкрити власний бізнес. Протягом п'яти днів їх навчали, як втілювати ідеї на папір - з детальним планом та бюджетом.

Ірина Яценко, вимушена переселенка. Разом з чоловіком спочатку жили в Харкові, отримали грант від міжнародного донора, відкрили майстерню по ремонту взуття та шкіргалантереї. Пізніше перебралися до Бахмуту, купили житло, продовжують бізнес вже в Бахмуті.

"Я хочу розширятися - буду приймати замовлення та виконувати роботи по особистим бажанням клієнтів. Будемо шити взуття, сумки, гаманці, вироби для автомобілів, брелки, все що побажає клієнт! Нам потрібна спеціальна машина, яка буде робити певний шов, декоративні шви, у неї є спеціальні голки, тобто те, чого зараз в мене немає та й у місті також. Мій чоловік - головний фахівець та помічник, але я думаю, що пізніше й найманого робітника візьмемо", - ділиться своїми планами Ірина.

69876789 389850165248135 7800382095322251264 n f2a54

Головний спеціалист Ірини - її чоловік Сергій!

Олександра Балагура, в минулому учасник бойових дій, мати трьох дітей, власниця невеликого бізнесу - на міському залізничному вокзалі розташований МАФ, де продають каву, чай та легкий перекус.   

"В мене була цікава ідея - відкрити кафе, облаштувати його в стилі "Хроніки Нарнії", де б вхід був через платяну шафу. Але, на п'ятий день тренінгу, за допомогою лектора та критики колег, я зрозуміла, що це буде складне та затратне, і, можливо, з часом втратить актуальність. Тому вирішили разом з родиною відкривати кафе сімейного типу по франшизі. У нас у місті хлібопекарні вироби не дуже представлені. Я живу поблизу магазину, де раніше була випічка, так люди прости йшли на запах булочок та кави!  Тому у нашому кафе буде різна смачна випічка, запашна кава, чай. Обов'язково буду подаватись на цю програму", - розказала Олександра.

70913324 2424864980884066 6550569650390827008 n 8c5da

Ті учасники, з якими вдалось поспілкуватись, залишили позитивні відгуки про тренінг, говорили про професіоналізм тренерів, особливо Олександра Мороза. 

"Я вже з 2016 року проводжу тренінги на тему складання бізнес-проєктів. Наша компанія п'ятий раз виграє тендер від ПРООН, ми проводили такі тренінги по всієї Україні, зараз регіон звузився - працюємо в Донецькій та Луганській областях. Бахмут мене приємно зустрів та сама група також порадувала. Серед учасників багато переселенців, а це категорія людей, яка багато втратила, у зв'язку з певними обставинами. Але люди сприйняли дану ситуацію, як шанс змінити своє життя та оточуючий їх світ, вони активно шукають рішення. Мене, як тренера, мотивував їхній доволі високий рівень відкритості, готовність спілкуватись, взаємне бажання розвиватись, учасники розуміли, що від кожного з нас залежить якість результату. Мені було приємно працювати з бахмутянами та я думаю, нам вдалося досягти певного рівня продуктивності", - поділився своїми враженнями від роботи в Бахмуті Олександр Мороз.

Те що атмосфера на тренінгу була вільна та природна підтверджують і самі учасники тренінгу. Тетяна Гріцина - займається пошиттям та ремонтом одягу -  брала участь в такому тренінгу вперше, розуміє, що отримала безцінний досвід, знайшла нових друзів, не зважаючи на різний вік та досвід учасників.

"Я зареєструвалась на участь в тренінгу і дуже здивувалась коли отримала запрошення. В мене був якийсь бар'єр, соромилась свого віку, та того, що нічого не розумію в такий сфері. Але група на стільки була відкрита, емоційна, позитивна, тренери пояснювали все зрозуміло, що вже на перший день ми всі спрацювались. На цьому тренінгу я навчилась новому та необхідному для свого бізнесу  - як розрахувати правильно вартість послуг, як вести підприємництво, як оформити найманого робітника. На жаль, таких знань не отримуєш, та й ще безкоштовно, в нашому місті", - розповіла Тетяна.

IMG 8397 b06d1

Жінка планує брати участь у програмі грантів від ПРООН - буде збільшувати обсяги свого бізнесу: закупить додаткове обладнання, запросить декілька працівниць, бо свого часу не вистачає, дуже багато замовлень.

Такі тренінги дуже актуальні та необхідні для бізнесменів-початківців, знання корисні, їх не завжди можна отримати безкоштовно. До того ж, і спілкування, і здорова критика від самих учасників тренінгу допомагала знаходити можливі недоліки в своїх бізнес-планах, розуміти де зустрінуться «підводні камені» на шляху розвитку власного бізнесу.  

Програма вже відкрита, більш детальніше про умови участі можна дізнатись тут.