Main menu

Снимок e128aПерше засідання нової Верховної Ради відбудеться 29 серпня. Вперше в історії України одна партія має абсолютну більшість і може одноособово сформувати коаліцію. Народні депутати обіцяють вже в перший робочий день багато рішень - призначення спікера, затвердження комітетів, нового складу уряду, обрання прем'єр-міністра. Залишилось чекати меньше тижня, а поки читайте та дивитись аналіз складу нового парламенту та думки бахмутської молоді про новообрану Раду.

Факти про новий український парламент:

  • До цієї Ради пройшли п’ять партій. У попередньому, восьмому скликанні було шість.
  • Партія “Слуга народу” отримає 254 мандатів, "Опозиційна платформа - За життя" - 54, Партія "Батьківщина" - 26, "Європейська солідарність" - 25, "Голос" - 20 (результати голосування за партійними списками і за мажоритарними округами). 
  • Ще 10 мандатів отримали представники інших партій, 46 депутатів були обрані як самовисуванці. 26 місць в парламенті, як і в минулому скликанні, залишаються незайнятими через неможливість проведення виборів на окупованих територіях.

chiselniy sklad Verhovnoyi Radi 2019 infografika 7 4fb9a

Фото взято з сайту: https://novynarnia.com/2019/07/26/vr-spysok/

Ще шість політичних партій подолали 2% бар'єр і будуть отримувати фінансування з державного бюджету.

2 1b1ae

1 e759e

“Мене вразили результати цих виборів. Як так сталося у нашому суспільстві, що політична партія “Свобода” - найстаріша українська партія, націоналістичне ядро, яка зараз підтримується воєнними, набрала менше підтримки, ніж якийсь блогер?”, - каже Микола Концур, який у минулому році закінчив університет, зараз живе та працює в Бахмуті.  

Більш детальніший аналіз новообраної ВР можете подивіться у анімаційному матеріалі: 

Хлопець, на жаль, не брав участі у виборах, був у дорозі, але він пильно слідкую за політичною ситуацією в країні.

«Що я хочу відмітити з позитивного так це – в країні сформувалась абсолютна більшість, тобто, порівнюючи результати виборів 2010, 2014 років відразу видно, як країна поділялась на північ, південь, схід та захід, зараз спостерігаємо загальнонародну єдність. Але дуже сильно змінилась риторика політичних сил, і вона насторожує. Стосовно війни нам було чітко зрозуміло, що ми відстоюємо власні інтереси, зараз з’являються інші варіанти, які, на мою думку пов’язані з поразкою. Повернулись до країни, м’яко кажучи, особи не українські налаштовані. Але багато хто з українців думає, що особисто їх це не стосується, що це десь далеко. Народ немає ні політичного, ні економічного виховання, і тому це дозволяє до влади приходити просто популістам», - говорить Микола.

Микита Безмен, студент та викладач у Бахмуті, напроти, очікує, що даний державний експеримент, коли до влади прийшла одна партія, буде оправдований, та партія не втратить довіру українського народу.

“В цілому я відношусь позитивно до нового парламенту. Я маю надію, що буде підтриманий курс проєвропейського розвитку країни, продовження політики входу України до стран НАТО, розширення міжнародних можливостей для всіх громадян, та усі конституційні пріоритети нашої держави будуть дотримані”, - розмірковує Микита.

Діана Потапцева, молодий викладач одного з міських учбових закладів бачить одну загрозу у монопартійності українського парламенту.

“Для Зеленського та його команди - це великий шанс проявити себе, і цього очікує вся країна. Лише б ця одноособова більшість не перетворилася в диктатуру. Бо на мій погляд, якщо б така ситуація склалась з його попередниками, то таке могло б статись”, - говорить Діана.

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.