Main menu

domashniaya electrostantsiya solnechnye batarei ecotechnica com ua 80ddf«Донецькі енергетичні послуги» уклали договори на закупівлю електроенергії за «зеленим» тарифом з 5 домогосподарствами (просьюмерами), які встановили у себе сонячні батареї. Загалом на Донеччині працює 171 домашня електростанція. Один просьюмер щомісяця в середньому забезпечує «зеленою» енергією 10 сімей. Компанія-постачальник «Донецькі енергетичні послуги» з початку року закупила понад 1,5 млн кВт⋅год електроенергії, виробленої домашніми СЕС і ВЕС.

Про це повідомила прес-служба ТОВ «Донецькі енергетичні послуги».

Домогосподарства, що самостійно виробляють для своїх потреб електроенергію, а надлишки продають у мережу називають просьюмери (від англ. Prosumer, producer – виробляти + consumer – споживач). 

Тільки з січня по червень в регіоні встановили 62 нові сонячні та вітрові домашні електростанції. 

Лідер за кількістю установок – Маріуполь. «Донецькі енергетичні послуги» уклали договори з 44 маріупольськими просьюмерами. Серед них є комбінована станція, яка генерує енергію з сонця і вітру одночасно. На другому місці Слов'янськ, де встановлено 29 домашніх сонячних електростанцій, у Костянтинівці – 14, у Лимані – 13, у Покровську – 11.

«Зелений» тариф на закупівлю згенерованої побутовими електростанціями енергії встановлює НКРЕКП.