Main menu

4 342e3Сім жінок, яким не знайшлося вакантної посади після оптимізації хірургічного відділення і лікарні, вбачають своє звільнення не справедливим і планують звертатись за правовою допомогою, щоб оскаржити рішення головного лікаря. Наразі в Сіверській лікарні скоротили кількість ставок з 163 до 108,5. Частина персоналу залишається працювати на 0,5 та 0,75 ставки.

Ольга Лопатіна звернулась до редакції «Бахмут IN.UA» в розпачі, жінка розказала, що працювала в лікарні все життя спочатку санітаркою потім сторожем, тепер її звільнюють.

«Були пропозиції перейти на 0,5 ставки, але я не погодилась, бо це буде зарплатня менше мінімальної і я не зможу отримувати субсидію. До Бахмута 45 кілометрів, а в Сіверську працювати нема де», - каже Лопатіна. 

Головний лікар Сіверської лікарні Олена Панчул повідомила, що після оптимізації замість хірургічного відділення на 35 ліжок, буде працювати денний стаціонар на 15 ліжок. Але при цьому збільшиться кількість ліжок терапевтичного відділення, куди також входять неврологічні койки з 35 до 45 ліжок. Скоротять також дитяче відділення з 20 до 10 ліжок. За словами головного лікаря після чисельних перевірок і аналізу Бахмутської райгосадмінстрації виявилося, що хірургічне відділення не працює у повному обсязі, ліжка простоюють.

«З лютого РДА проводило перевірки, ліжка стояли незаповнені, нам писали передбачення, що персонал не задіяний, ми маємо прийняти якесь рішення. Працівники, про це знали. Після обговорення різних варіантів ми з РДА зупинились на денному стаціонарі. Оскільки ми стаємо комерційним підприємством і будемо отримувати гроші тільки за пацієнтів нам треба оптимізуватись, скоротили всі вакантні ставки і максимально персонал», - каже Панчул.

Три медичні сестри з хірургічного відділення та чотири сторожа вважають, що Панчул, яка недавно працює в лікарні не прийняла всіх мір, щоб залишити людей.

«З нового року прийняли 15 людей на роботу, а нас зі стажем по 20-30 років звільнюють. Залишаються працювати пенсіонери. Так в нас проводять мало операцій, але ми в цьому не винні, хай залучають лікарів, щоб люди не їхали до Бахмуту», - каже медична сестра з хірургічного відділення Світлана Ковальова.

65109327 436107486942219 2931632989920034816 n 10198

Головний лікар каже, що люди, які підлягають звільненню, вимагають від неї звільнити пенсіонерів, чи молодший персонал, що набирався нещодавно.

«Я не можу такого зробити, це порушення закону. Я розумію, що люди не хочуть втрачати роботу, але в нас немає ресурсів утримувати такий штат», - заявила Панчул.

Кошти на фінансування лікарні, що знаходиться на території Сіверської громади виділяються з медичної субвенції через районний бюджет.

Хоча за словами Панчул рішення по структурі і чисельності працівників, прийняте 22 травня, готувалося з Бахмутською РДА, там це питання не коментують, просять звертатись до депутатів, що за нього голосували. Отримати коментарі в Бахмутській райраді також не вдалося.