Main menu

18 04586Майк Кауфман-Портніков приїжджав до Бахмута, щоб дати концерт до Дня Європи з оркестром Бахмутського коледжу мистецтв, але це не єдиний захід, що він провів в місті. На великій сцені піаніст вражав глядачів запальним шоу, а на майстер-класі в коледжі мистецтв навчав передавати свої емоції в імпровізації.

Відкрита атмосфера заходу дозволила зіграти навіть тим, учасникам майстер-класу, які ніколи не грали на роялі. За задумом маестро, мета цього майстер-класу була не навчати грати за правилами, а навчити висловлювати свій емоційний стан через музику. Таким чином і музика виявилася живою істотою, яка перевтілювалася залежно від того, хто сідав за рояль поруч з Майком.

 

Свої особисті поради з розвитку музичного мистецтва Портніков-Кауфман дав юним піаністам, лауреатам численних конкурсів Михайлу і Софійці. Він побажав їм більше слухати гарної музики і творити від душі, завжди керуватись принципом «Я нічого не знаю».

 MG 9952 95d56

«Я постійно шось слухаю, стільки класних майстрів, які нічого не знають. Бобі Макферен нічого не знає, він починає співати, як в нього в серці Бог співає, а потім він вже вчиться робити якомога краще. Все відкривайте для себе кожного дня і нічого не бійтесь. Я відчував так і так грав. Потім я можу повернутись і подумати, чому саме так. От цікаво, як це в Моцарта було, а в Шостаковіча, а Оскар Пітерсон він любить по-своєму зробити. Але, коли тобі кажуть, як треба і що треба, знай – треба іти в інший бік, завжди», - звернувся до юних піаністів та вихованців Бахмутського коледжу мистецтв Майк Кауфман-Портніков.

 MG 9957 b9d9f