Бахмут може отримати декілька мільйонів гривень за належну турботу за дітьми та молоддю (Відредаговано)

Семаковська Тетяна 11:20, 26 Березня 2019

IMG 7617 2963d

Наше місто отримало статус кандидата в програмі «Громада, дружня до дітей та молоді». Ця ініціатива, започаткована ЮНІСЕФ і впроваджується тепер в Україні. Громади, що стали кандидатами за рішенням Уряду можуть отримати з державного бюджету 1% ПДФО. Для Бахмута це складе за планами 2019 року 2,35 мільойна гривень. Як Бахмут увійшов до 15 міст кандидатів, і яких законодавчих змін не вистачає, щоб фінансова підтримка почала діяти, читайте далі.

 

Уряд схвалив проект Закону України «Про внесення зміни до Закону України «Про охорону дитинства» щодо реалізації міжнародної ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» та «Про внесення зміни до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України (щодо додаткових надходжень до бюджетів міст та об’єднаних територіальних громад, які приєдналися до міжнародної ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді»)». Наступним кроком для втілення таких змін має стати тривала робота над зміною законодавства у Верховній Раді України.

Бахмут отримав статус кандидата, тож у разі внесення усіх необхідних змін може претендувати на отримання додаткових коштів у бюджет, які підуть на виконання Плану дій із реалізації ініціативи – тобто на потреби дітей та молоді міста.

Як повідомили секретаріаті ініціативи, щоб отримати такий статус відповідно до загальносвітової методології ЮНІСЕФ, кандидат проходить певний процес, що передбачає:

  • проведення аналізу стану забезпечення прав дітей та молоді у місті чи громаді,
  • складання і написання Плану дій міста чи громади для розв’язання існуючих проблем з дотримання прав дітей та молоді протягом найближчих 2-3 років та Плану моніторингу і оцінки його реалізації,
  • схвалення Плану дій та Плану моніторингу і оцінки рішенням відповідного органу місцевого самоврядування

Після цього відбувається реалізація Плану дій, що може тривати 2-3 роки. По завершенню його реалізації відбувається проведення незалежної оцінки реалізації Плану дій та прогресу щодо дотримання прав дітей та молоді в цих містах чи громадах.

На минулому тижні Кабінет Міністрів схвалив проект змін до Законів України, спрямованих на впровадження в Україні міжнародної ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» для надання фінансової підтримки таким громадам.

Уряд пропонує стимулювати громади, що мають статус «Громада, дружня до дітей та молоді», або є кандидатами на отримання цього статусу, зокрема, збільшити для таких громад частки зарахування ПДФО до бюджетів громад:

– 1% – для громад, визнаних кандидатом на отримання статусу;

– 3% – для громад, які отримали статус.

Як повідомляється в інформаційному віснику уряду, статус «Громада дружня до дітей та молоді» встановлюється після виконання громадою 3-річного плану заходів, спрямованих на забезпечення захисту прав дитини та розвитку відповідних послуг за рахунок власного бюджету.

«Громада, дружня до дітей та молоді», започаткована в 1996 році, поширюється в усьому світі. Її підтримали вже понад 3000 муніципальних округів у 38 країнах на п’яти континентах, охоплено понад 30 мільйонів дітей. Партнерами ініціативи в Україні є: Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Фонд ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад»; Громадська спілка «Національна молодіжна рада України».

Щоб відповідати вищенаведеній методології, наприкінці 2018 року Бахмутська міська рада ухвалила план реалізації ініціативи у місті. За пропозицією Управління молоді та у справах дітей було обрано три пріоритетні напрямки, в яких заплановані відповідні заходи:

  1. Кожна дитина та молода людина відчуває визнання, повагу та справедливе ставлення в своєму місті та громаді.

До цього пріоритету належать питання доступності безперешкодного доступу осіб з обмеженою мобільністю, інклюзивна освіта, соціальні послуги для дітей з інвалідністю та пільгових категорій, запобігання психологічній агресії (наприклад заходи проти боулінгу вже відбулися в рамках цього напрямку), залучення дітей вразливих категорій до прийняття рішень, що їх стосуються. Загалом на реалізацію заходів по цьому пріоритету за три роки з 2018 по 2020 планують з міського бюджету витратити 38 мільйонів гривень.

IMG 7613 69027

  1. Кожна дитина та молода людина має право щоб її голос, потреби та пріоритети були почуті та враховані в нормативних актах, політиці, бюджетах та програмах.

Реалізувати цей пріоритет планують впровадженням громадської освіти дітей та молоді та наданням можливості брати участь у прийнятті рішень в громаді через участь у дорадчо-консультативному органі – Молодіжній раді. ЇЇ планують створити в цьому році. Також планується проведення студентського форуму і залучення молоді до участі в конкурсі Бюджет участі. Крім того молодь планують залучати до участі в різних координаційних радах. На цей пріоритет планують витратити 10 тис грн.

  1. Кожна дитина та молода людина має право насолоджуватись життям в сім’ї, іграми та відпочинком

На заходи в цього пріоритетного напрямку планується витратити за три роки майже 50 мільйонів гривень з міського бюджету, 11 мільйонів залучених коштів і більше 10 мільйонів з обласного і державного бюджету. Сюди входять заходи с турботи за дітьми, що залишились без батьківського піклування – забезпечення житлом. Забезпечення умов для заняття спортом і відвідування мистецьких заходів, дозвілля, оздоровчого відпочинку.

IMG 7632 7134e

Повну програму можна скачати на сайті міської ради за посиланням.

У створенні плану дій брали участь управління освіти, соцзахисту, фізкультури та спорту, але координує роботу Управління молодіжної політики та у справах дітей.

«Коли ми починали працювати в рамках цієї ініціативи, то не знали, що програма передбачає таку фінансову підтримку. Займаючись підготовкою аналітичного звіту Про стан забезпечення прав дітей та молоді в місті Бахмут, ми підвели певні підсумки роботи в сфері соціальних послуг стосовно дітей та молоді. Підраховуючи бюджет, який в місті зараз витрачається на цю категорію, ми побачили, що 22% від загальних витрат направляємо на дітей та молодь», – повідомила начальник Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради Людмила Махничева.

На початку 2019 року статус кандидатів ініціативи “Громада, дружня до дітей та молоді” в Україні мають тільки 15 міст:

м. Бахмут,

Білозірська ОТГ (Черкаська обл.),

Біляївська ОТГ (Одеська обл.),

м. Вінниця,

м. Дружківка (Донецька обл.),

м. Кам’янець-Подільський (Хмельницька обл.),

Клесівська ОТГ (Рівненська обл.),

м. Кременчук (Полтавська обл.),

м. Львів,

Новоборівська ОТГ (Житомирська обл.),

Новознам’янська ОТГ (Полтавська обл.),

Новоукраїнська (Кіровоградська обл.),

м. Одеса,

м. Умань (Черкаська обл.),

м. Хмільник (Вінницька обл.)

На сьогодні не відомо, коли і як почне працювати механізм фінансової підтримки громад, але бажання щодо приєднання до Ініціативи вже висловило понад 160 міст та об’єднаних територіальних громад України.

 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]