Main menu

456 d6a99Таку суму Центр первинної медичної допомоги Бахмута може отримати від Національної служби здоров’я в 2019 році за умови того, що всі мешканці підпишуть декларацію з сімейним лікарем. Які переваги пацієнт отримає від цього, скільки сьогодні втрачає бахмутська «первинка» і де шукати інформацію про лікарів читайте в матеріалі.

До реформування первинної ланки медицини Центр первинної медичної допомоги Бахмута, куди як структурні підрозділи входять всі міські амбулаторії, де приймають терапевти, педіатри та сімейні лікарі, отримував субвенцію з розрахунку на кожну людину, що зареєстрована в Бахмуті. Система фінансування змінилася. МОЗ дав час на те, щоб кожен пацієнт обрав собі лікаря, з 30 червня 2019 року кошти будуть приходити не за приписним населенням, а за пацієнтів що уклали декларації. Перші півроку 2019-го за населення в «червоному» списку (так називають приписне населення, яке фактично не підтвердило свій намір лікуватись в місті), ще будуть платити 120 гривень, проте що в 2018 році платили 240 гривень.

В місті 34% населення доки не уклало декларації, це в більшості молоді люди. За розрахунками Центру первинної допомоги за рік установа може отримати, або не отримати 7 мільйонів гривень. Для цього мешканцям всього на всього потрібно укласти декларацію з лікарем, що займе двадцять хвилин, допоможе надалі отримувати безкоштовні консультації з лікарем та мати право на безкоштовну діагностику.

n 507 57367588 bd8d7

Збільшення фінансування, яке відбулося за рахунок укладання декларацій в центрі витратили на підвищення зарплат лікарям, закупку приладів, функціонування амбулаторій, оплату за лабораторні дослідження. Як повідомляється на сайті Центру, лише за останні два місяці  2018 року закладом сплачено майже 180 тисяч гривень за дослідження крові та сечі за направленнями сімейних лікарів. При цьому пацієнтів на 100% забезпечили засобами дезінфекції, та всім необхідним для отримання і передачі аналізів. Для швидкої діагности ВІЛ, гепатитів В та С, інфаркту міокарду, вагітності, грипу закуплені тест-системи, на ці матеріали за четвертий квартал 2018 року було витрачено понад 135 тисяч гривень.

Для того,щоб центр міг надавати медичні послуги високої якості, потрібно активізувати процес підписання декларацій. Якщо ви ще не обрали сімейного лікаря, то інформацію про вільні місця можна отримати за посиланням.

Для зручності працюючого населення заклад працює до 20:00 години, а в суботу та в неділю – до 16:00. Знайдіть час і підпишіть декларацію, якщо ви захочете змінити лікаря, то це можна робити без обмежень, якщо ви не користуєтесь медичною послугою, то ці гроші підуть на розвиток центру і допомогу іншим.