Main menu

56 5abacСпостерігачі громадської мережі "Опора" на заяву міського голови Бахмута Олексія Реви стосовно його рішення голосувати на виборах Президента України за Петра Порошенка, заявили, що такі вислови можуть вважатись адміністративним тиском. До того ж представники "Опори" вважають що аргументи, які надав міський голова відносно підтримки президентом фінансування інфраструктурних проектів в Бахмуті, не входять до функцій керівника держави.

Спостерігачі посилаються на матеріал, який був опублікований на сайті Донецької ОДА, але такий саме матеріал вийшов і на сайті Бахмутської міської ради. В матеріалі була опублікована заява, яку міський голова дав на прес-конференції під час акції до Дня Соборності.

23 01 2019 Donobl Bahmyt pidtrymka Porohenko 1 82f23

80 515c2Ми вже повідомляли, що під час акції до Дня Соборності голова Донецької ОДА Олександр Куць та міський голова Бахмута в своїх промовах відзначали підтримку політики діючого президента.

«Подібні публікації і заяви можуть носити ознаки адміністративного тиску та опосередковано впливати на мешканців громади щодо визначення в перспективі з власним вибором кандидата у Президенти. Тому, ми просимо міських голів та представників влади на місцях, утримуватись від подібних заяв та відмежовуватись від політичних процесів. Хоча поки, Петро Порошенко не зареєструвався у Центральній виборчій комісії як кандидат на посаду Президента України, таким чином порушення закону на сьогодні немає. Але на такі заяви від чиновників та посадовців, якщо вони спрямовані у бок зареєстрованих кандидатів, учасники виборчого процесу можуть відповідати зверненням до поліції», - розказала редакції координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області Анастасія Прокопенко.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 64 Закону України «Про вибори Президента України» органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування участь у передвиборній агітації забороняється.

У публікації на сайті «Опори» також пояснено: «Звертаємо увагу громадян, що вірогідно, міський голова Олексій Рева, розказуючи про залучені до Бахмуту кошти, веде мову саме про кошти Державного фонду регіонального розвитку, які спрямовуються на виконання інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку (у тому числі проектів співробітництва та добровільного об’єднання територіальних громад).

«Гроші, які виділяються з відповідного фонду – це бюджетні кошти. Розподіл коштів ДФРР затверджується Кабінетом Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету. Тобто, Президент України безпосереднього відношення до розподілу подібних ресурсів не має», - додала Анастасія Прокопенко.