Main menu

crop a4970Кабінет Міністрів у грудні схвалив Постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Вона буде відбуватись у три етапи, починаючи вже з січня 2019 року. Але отримати на власний рахунок кошти та розпорядитися ними на власний розсуд субсидіанти зможуть після закінчення опалювального сезону - влітку 2019 року. Що треба для цього зробити бахмутчанам, які мають право на субсидію розповіла Олена Гавришева - заступник начальника Управління труда та соціального захисту.

Вже з 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше.

Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку.

"В Бахмуті станом на сьогодні немає первинних заяв, тобто таких людей, які б вперше звертались за нарахуванням субсидії. Тому відчути, як запрацюють зміни у законодавстві ми зможемо у травні 2019 року. До того ж ми чекаємо програмний продукт, за допомогою якого буде відбуватись процес монетизації", - розказала Олена Гавришева - заступник начальника Управління труда та соціального захисту.

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період.

Усім отримувачам пільг і субсидій обов’язково потрібно у травні подати Заяву на монетизацію і Декларацію про доходи в управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних. В Ощадбанк йти не потрібно. Уряд максимально автоматизував процес монетизації, щоб основне навантаження лягло на управління соціального захисту населення, державний банк та надавачів комунальних послуг.

"Заяви будуть прийматись протягом 2-х місяців, потім ми опрацюємо інформацію та направимо її до Ощадбанку. Щомісяця банк інформуватиме субсидіантів та пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок, та скільки необхідно доплатити людині. "Літніх" субсидіантів у нас в Бахмуті приблизно 10% від загальної кільксоті", - роз'яснила Олена Гавришева.

Для субсидіантів будуть створені ПЕРСОНАЛЬНІ КАБІНЕТИ, де можна буде відслідкувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації можна буде отримати у контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 0 800 210 800.

Перевірити нарахування субсидії можна тут.

8888 b1f9d

А з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.  

"Зимових" субсидіантів в Бахмуті близько 11 тисяч. Якщо люди зекономлять будь-які енергоносії, то вже влітку зможуть скористатись грошима - чи зняти їх з власного рахунку, чи направити на погашення інших комунальних послуг", - сказала Олена Гавришева.