Main menu

sil 7b504Для введення обов’язкового йодування солі в Україні вже готуються законодавчі зміни. Універсальне йодування харчової солі простий спосіб подолання йододефіциту, який підтердив свою ефективність у 140 країнах світу. Промислові виробники готові до збільшення частки йодованої солі, без додаткових навантажень на виробництво.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.

«Йодована сіль — один із найефективніших та доступних способів вживати йод, однак на сьогодні не кожен українець може забезпечувати свою потребу у йоді таким шляхом», — зауважив заступник генерального директора ЦГЗ Владислав Збанацький.

Україна є однією з небагатьох країн, які не мають закону про обов’язкове йодування солі. Помірний дефіцит йоду виявлено у громадян по всій території нашої держави. Але є регіони з вираженим йододефіцитом — це Західна Україна та Чернігівська обл.

За даними Global Iodine Nutrition Scorecard, в Україні щороку народжуються 382 000 дітей (80%) із ризиком розладів, спричинених йододефіцитом, та надалі розвиваються в умовах дефіциту йоду без отримання його необхідної кількості з їжею. а даними МОЗ України, патологія щитоподібної залози зустрічається приблизно у 42–52% дорослого населення України, 10–20% дітей та 70–80% літніх людей.

Щоб усунути йододефіцит за допомогою йодованої солі, її мають постійно використовувати 90–98% населення.

Любов Лобань, головний технолог виробника відповідної продукції — ДП «Артемсіль», повідомила, що потужності цього підприємства дають змогу виробляти на рік понад 7 млн т звичайної солі та 1,5 млн т йодованої солі. Нині «Артемсіль» має 16 йодувальних установок, потужності яких використовують лише на 4%.

Загалом комерційний сектор готовий до загальнодержавного проекту йодування солі, необхідні лише відповідні законодавчі норми. Представники українського бізнесу наголосили, що в майбутньому загальне виробництво йодованої солі в країні може буде легко збільшено в десять, а то й у 20 разів.