ТОП-7 відповідей по медичній реформі в Бахмуті, які ви маєте знати

Семаковська Тетяна 16:56, 8 Жовтня 2018

7890 466e9У кого лікуватись, якщо не уклав декларацію? Це безкоштовно, чи доведеться платити? Наскільки підвищиться зарплата лікарям та як потрапити до вузького спеціаліста, – ці та інші питання про зміни в первинній ланці медицини координатори руху “Сильні громади” адресували головному лікарю Центру первинної допомоги Бахмута Світлані Шабаліній. 

Чи доведеться платити за лікарські послуги, якщо не укладена декларація з сімейним лікарем?

Якщо ви захворіли – вам обов’язково нададуть медичну допомогу. Це обумовлено усіма законодавчими актами України. Але! Навіщо взагалі ми укладаємо декларацію? По-перше, щоб встановити довірливі стосунки між пацієнтом та лікарем. По-друге, щоб гроші надавались державою не на “мертві душі”, а для реальних пацієнтів. Та третє – щоб припинити нескінченні самозвернення.

Раніше говорилось, що планові відвідування лікарів, видання довідок буде коштувати грошей. Поки припинили такі розмови. Зараз немає кінцевого строку укладення декларацій. Можливо, до кінця 2020 року це буде. Якраз саме до цього строку буде реформована і вторинна ланка. І пацієнти, яким буде потрібна, наприклад, довідка у басейн, змушені будуть оплачувати такі послуги.

 Чи правда, що завдяки медичний реформі заробітна плата лікарям збільшиться втричі?

Лікар, який буде добре працювати, буде отримувати не менше 12 тисяч гривень, можливо, більше. Коли ми обрали автономізацію, ми вирішили, що перші гроші, які отримаємо, не проїмо, а направимо на удосконалення матеріально-технічної бази. Буде придбано сучасне обладнання, фахівці будуть відвідувати тренінги, щоб постійно підвищувати свою кваліфікацію, і тільки потім направляти на заробітні плати. Але тут важливо, щоб лікарі теж не втратили мотивацію.

Що буде з лікарями, з якими пацієнти не хочуть укладати декларацію?

Ми щоденно оновлюємо статистичні дані про лікарів та кількість укладених декларацій на своєму сайті. Є лікарі, навіть молоді фахівці, з якими не хочуть підписувати декларації. І тут виникає питання взаємодії між лікарем та пацієнтом. Лікар пропонує заходи лікування, але саме пацієнт приймає рішення.

Однак, лікар повинен донести до людини, що буде у разі відмови від певної схеми лікування. І медицина повинна буде протокольною, з доказовою базою. Ті лікарі, які не виконають нормативи, будуть працювати в чергових кабінетах, щоб не відволікати навантажених лікарів. Це буде обумовлено в колективному договорі.

Чому мешканцям важливо швидше укласти декларацію з лікарем?

Поки ще ми отримуємо фінансування з державної субвенції, з розрахунку 240 гривень на людину в рік. При укладенні декларації, змінюється ця сума, і вона залежить від віку пацієнта, але мінімальна сума – 370 гривень, це вже на 130 гривень більше. Це більші можливості на розвиток лікарні, створення більш комфортних умов для пацієнтів, придбання витратних матеріалів.

Якщо людина не звертається до лікаря, то гроші не будуть заощаджені, держава їх просто не надасть до лікарні. А скільки у нас соціально незахищених громадян? Тобто, ці гроші можна б було витрати на таких людей. Я хочу, щоб громада розуміла, що це солідарна система.

Чи можна потрапити до вузького спеціаліста без направлення сімейного лікаря?

Сімейний лікар саме для цього і працює: щоб людина не сама приймала рішення до якого лікаря їй піти, навмання, а щоб саме координатор допомагав у цьому. Якщо пацієнта не влаштовує сімейний лікар, то він має право переукласти декларацію з іншим лікарем.

Але, коли ви обираєте лікаря, ви чимось керуєтесь? Та, перш за все – це довірливі взаємовідносини. 80% звернень від пацієнтів надходять на первинну ланку і вони саме тут і вирішуються. 20% – це друга та третя ланки. Ця допомога дуже дорога і так повинно бути. І коли пацієнт вирішив відвідати невропатолога, наприклад, бо йому так здається, то більше такого не буде. Можна піти до вузького спеціаліста самостійно, але за свої кошти.

Що робити якщо відповідно до лімітів пацієнтів лікарів на всіх мешканців Бахмута не вистачить?

У нас лікарів не так багато і ми укладаємо додаткову угоду з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), щоб нам дозволили збільшити ліміти деяким лікарям, до яких є попередній запис на укладання декларацій. Розписали по кожному лікарю: скільки закріплено населення, скільки ще не уклали декларацію, на скільки треба збільшити ліміт, щоб можна було задовольнити все населення в отриманні медичних послуг.

Нам повідомили, що ця угода може бути підписана. Але це тимчасовий захід, сподіваюсь, що після підвищення зарплат до нас підуть лікарі. Я тішуся, що ми перестанемо бути бюджетниками, місцевий бюджет набагато менше на нас витрачатиме. Крім підвищення статусу лікаря, нова система розрахунку, допоможе збільшити податки в місцевий бюджет.

За програмою «Доступні ліки» у серпні мешканці Бахмута вичерпали ліміти. Розкажіть про стан програми та плани на наступний рік.

Завдання на 1 січня 2019 року – запустити електронний рецепт за програмою «Доступні ліки», але, думаю, що реально це буде зробити не раніше 1 квітня. Він передбачає, що в систему буде внесена інформація про препарати, які потрібні пацієнту, він отримає СМС-код на телефон і може за цим кодом у будь-якій аптеці отримати ліки.

Таким чином аптеки почнуть конкурувати за пацієнтів і вони будуть зацікавлені, щоб в них була максимальна кількість препаратів, які передбачені програмою. Минулого року пацієнти не зовсім довіряли цій програмі, і в аптеках не завжди були препарати особливо дорогі, але у 2018 році вони виправилися.

Цього року за програмою “Доступні ліки” ми отримали близько 3 млн грн. Хочемо збільшити ліміт на наступний рік. Ми перестали бути бюджетною установою, стали некомерційною установою, і тепер гроші за цією програмою будуть надходити через відділ охорони здоров’я. Зараз укладаються нові договори з аптеками, намагаємося зробити це скоріше, щоб пацієнти не відчули складнощів.

 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]