Main menu

IMG 7660 94d7b ba006Після нашої публікації про те, що на бульварі Металургів з’явилася скульптура козака в коментарях користувачі задавали багато питань про те, хто обрав такий образ, чому він не відповідає історичній постаті козаків, що заснували місто, хто обирав місце розташування. Про це наші журналісти дізнавались в Управлінні культури Бахмутської міської ради.

Замовником скульптури виступало управління розвитку міського господарства і капітального будівництва, документи можна подивитись на Прозорро. За словами начальника цього управління Сергія Чорноівана вони дуже задоволені роботою скульптора.

Як повідомила головний спеціаліст Управління культури Оксана Компанієць, обговоренням образу та пошуком автора займалася містобудівна рада. Як зазначено на сайті Бахмутської міської ради до складу Архітектурно – містобудівної ради ради при Управлінні муніципального розвитку Бахмутської міської ради входять представники відділу архітектури та інших відділів міської ради включені представники комунального підприємства Бахмутського архітектурно-планувального бюро, директор приватного підприємства «Фірма – Інженер», начальник міськрайонного управління у Бахмутському районі та м. Бахмуті Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, заступник начальника загону з організації запобігання надзвичайним ситуаціям 8 державного пожежно - рятувального загону.

За словами Компанієць інтерактивна паркова скульптура козака несе в собі три ознаки бахмутської історії – здобуток солі, купецтво, захист території. Збірний образ козака створив скульптур Володимир Райченко, він і виготовляв скульптуру з бронзи.

Козака розмістили біля Народного дому, оскільки за програмою «Бахмут – місто козацької слави» саме тут буде створено єдиний культурний простір. Після реконструкції Народного дому в рамках благоустрою території буде створений стилізований хутір з млином. Також планується зробити Алею гербів Бахмута. Герби хочуть зробити кованими.