Якщо раніше для подання і підписання петицій треба було авторизуватися через електронну пошту, то зараз без авторизації через банківську карту або електронно-цифровий підпис ані підписати ані подати петицію не можливо. Перелік банків обмежений, а часто система взагалі блокує можливість додаткової авторизації. Студенти у своєму зверненні просять або взагалі відмінити додаткову авторизацію, або передбачити можливість авторизації через паспортні дані, так як це можливо при голосуванні за Громадський бюджет.
В рамках проекту «Школа активної молоді Бахмута» студенти восьми навчальних закладів подали до міськради вісім петицій.
Вони просять:
Створити перший в Бахмуті веломаршрут (Донецьке вище училище олімпійського резерву)
Розмістити інформацію щодо першої медичної допомоги у громадських місцях (Бахмутський медичний коледж)
Облаштувати відкриту сцену у верхньому парку освітленням та електрикою (Бахмутський коледж транспортної інфраструктури)
Забезпечити доступний Wi-fi для громади (Горлівський інститут іноземних мов)
Розмістити інформаційні банери зі схемою маршруту громадського транспорту (Українська інженерно-педагогічна академія)
Облаштувати розетки на вулицях Бахмута та на зупинках громадського транспорту (Бахмутський індустріальний технікум)
Розмалювати зупинки громадського транспорту (Бахмутський педагогічний коледж)
Провести музичний фестиваль-марафон «Non Stop» (Бахмутський коледж мистецтв)
Щоб зібрати більше підписів студенти облаштували міську акцію “Кожен голос важливий”, під час якої розказували містянам про свої ініціативи і спонукали голосувати за них.
У зв’язку зі зміною в системі голосування студенти та викладачі Бахмутського коледжу мистецтв не можуть взяти участь у голосуванні, бо банку через який вони одержують стипендії та зарплати у переліку банків, через які можна авторизуватись немає. При подачі петиції, викладачі спробували використати свій електронно-цифровий підпис, але система його не прийняла.
В загальному відділі відповідають, що авторизація через банківські картки це загальна українська практика, яку ввели на прохання Служби безпеки України. Таким чином можна індентинфікувати особу, яка подає петицію, чи підписує її.
Про те, що система не працює належним станом в загальному відділі не знали і обіцяли зв’язатися з адміністраторами сайту Единої системи місцевих петицій.
Студенти просять підтримки мешканців Бахмута у підписанні петицій!
Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут
Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.
За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.
Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку, ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.
Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.
«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.
Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.
Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.
Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.
Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.
Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу.
Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.
Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.
Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі.
Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку.
Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.
Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області.
Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.
Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.
Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]
Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.
Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих.
Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]