Main menu

P5047678 344a7Майже в кожному місті Донецької області активна громадськість створила громадські простори, декілька працюють в Бахмуті. Такі території вільного спілкування зараз створюються у Світлодарську та Торецьку. Як все починалось та які задачі ставлять сьогодні перед собою активісти дивіться у відеосюжеті.

Першим вільним простором на Донеччині була «Вільна Хата», яку в 2014 році створила молодь з Краматорська та активісти з Львівської освітньої фундації. Сьогодні ГО «Вільна Хата» - це потужна організація, спрацьований колектив молодих активних людей, які створюють різні активності на території свого простору, організовують загально міські заходи.

ГО «Нова Дружківка», яка організувала постійну локацію для спілкування городян «Халва Хаб» вже вийшла за кордони свого міста. Працюють в межах сусідніх сільських громад, надаючи ресурсну підтримку для розвитку. А зараз реалізовують проект підтримки чотирьох нових громадських просторів на Донеччині.

На базі «Халва Хабу» працюють суміжні проекти, які розроюлюяться в партнерстві з іншими громадськими організаціями. Одну з таких ініціатив по залученню батьків до спільного вирішення проблем у школах Дружківки очолює Світлана Агадженян, координатор проекту ГО «Україна можливостей».

ГО "Точка доступу" також надає ресурси ініціативам по створенню коворкінгів, один з пріоритетов їх конкурсу малих грантів, що оголошувала організації був - свторення громадського простору. Таку територію для спілкування створили для себе учні одної з Краматорських шкіл.

Молодіжний простір «FreeDOM HUB» в Бахмуті працює не тільки з молоддю, він став ресурсним центром для ОСББ в Бахмуті. Для голів ОСББ проводять тренінги, навчання. Нещодавно провели регіональний форум ОСББ.

В Бахмуті створюються також коворкінги за інтересами. Так у школі №10 за ініціативою директора Наталі Дроздової та колективу, при участі батьків та дітей створили «Територію смаколиків», де учні школи можуть в комфортній атмосфері займатися приготуванням різних страв, а мешканці мікрорайону збиратися на свята.

Громадський простір VPN Zone робить в прифронтовому Світлодарську Олександр Ширшин. Активіст сам виїхав з Криму, і на хвилі патріотизму почав займатись волонтерством, зараз ця діяльність переросла у прагнення покращити світ навколо себе. Надати ресурси місцевої молоді. Олександр організував спортивну секцію, працює з дітьми, і також хоче розширити уявлення Світлодарської молоді про світ, який на сьогодні не виходить за межі провінціального містечка.

Підготовлено в рамках підтримки медіа грантів від ПРООН для громадських діячів та журналистів та профінансовано за підтримки Європейського Союзу в рамках проекту «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України», який реалізується ПРООН в Україні за підтримки Швейцарської Конфедерації, Уряду Швеції. Погляди, що висловлені, належатимуть авторам і можуть не збігатись із офіційною позицією ПРООН в Україні, Швейцарської Конфедерації, Уряду Швеції, Європейського Союзу».