Main menu

33333 350ceЛідери бахмутських ВНЗ подорожують Україною. У червні молодь побувала в Сумах. За кілька днів вони встигли познайомитися з представниками різних громадських організацій, з волонтерським рухом, дізнатися, як в Сумах зародився перший «вільний простір», поспілкуватися з міським головою і недавно створеної молодіжної Радою. Тепер і наші студенти думають над ідеєю створення молодіжної Ради в Бахмуті.

Під час зустрічей  з місцевими активістами молодь дізналась про Революцію «на траві», яка відбулася у Сумах в 2004 році. Цей спротив рішенню, на той час Президента Л.Кучми, проти об’єднання трьох вузів став поштовхом для активізації студентської молоді і загальної мобілізації громади.

Після того, як сумські студенти змогли домогтися відміни рішення, в місті з’явилося декілька організацій, які продовжують працювати. Одна з них Студентське братство Сумщини, з представниками якої зустрілись студенти з Бахмута. 

Учасники візиту побували в єдиному в Україні інформаційному центрі програми «ERASMUS+», за якою молодь може стати волонтером в країнам Євросоюзу, чи розробити спільний проект з молодіжною командою з країн ЄС. Центр працює при громадській організації «Center for Euroinitiatives», з представниками якої також зустрічались студенти.

Також відбулися зустрічі з волонтерами Розумного хабу – дізнались як був створений перший громадський простір в Сумах, побували в офісі Благодійного фонду «Суми», дізнались про їх проекти по створенню муралів, волонтерські проекти з ветеранами АТО.

На зустрічі з головою правління ГО "Молодіжне об'єднання Екстрим стайл" Кирилом Бурлакою молодь дізналась про те, як в Сумах організовують фестивалі вуличної культури.

Студенти відвідали Сумський державний університет, познайомились з активом, побували в Лабораторії ідей. Відбулося знайомство з представниками Молодіжної ради при Сумському міському голові, самим міським головою та його заступником. Молодь дізналась про устрій студентського самоврядування в СумДУ, про функції Молодіжної ради.

Проект «Школа активної молоді в Бахмуті», що реалізується ГО «Бахмутська Фортеця» у партнерстві з Управлінням молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської ради, при фінансуванні Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).