В Бахмутській міськраді обіцяють провести інвентаризацію об‘єктів культурної спадщини

Семаковська Тетяна 20:35, 16 Липня 2018

IMG 6065 f0a5cВже два роки в місті існує Міжвідомча координаційна рада з питань охорони культурної спадщини. До функцій цього дорадчого органу входить розгляд пропозицій про проведення заходів щодо охорони об’єктів культурної спадщини. Це саме те, чого чекає активна громадськість останні декілька місяців, спостерігаючи за забудовою біля історичної будівлі. Чи планують члени ради підтримати заклики бахмутян?

Чому архітектурна пам’ятка перетворилась з перлини Донеччини на просто «об’єкт»

Будівництво МАФу впритул до старовинної будівлі в Бахмуті викликало нерозуміння і навіть обурення у жителів міста, активістів. В Управлінні муніципального розвитку Бахмутської міськради стверджують: порушень закону України в будівництві немає, а будівля не має особливого статусу. Хоча таж сама будівля Азово-Донського банку 6 років тому увійшла в 10-ку кращих архітектурних об’єктів Донецької області.

Як же всього за шість років з будівлі культурної спадщини обласного значення будівля Азово-Донського банку перетворилася в “просто об’єкт”? Адже в червні 2012 року саме міська рада Бахмута, тоді ще Артемівська, подавала для участі в обласному конкурсі до 80-річчя утворення Донецької області три об’єкти культурної спадщини. Ось, що про це писав Сайт міста Артемівска:

“Обласний конкурс на кращий історико-архітектурний об’єкт культурної спадщини« Збережемо Донбас спадкоємцям» Управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації оголосило вперше. Завданням конкурсу було виявлення унікальних історико-культурних об’єктів та пропаганда історико-культурної спадщини регіону.

Артемівськ подав три заявки: будівля краєзнавчого музею початку ХХ століття, Свято-Миколаївський храм 1798 року побудови і будівля «ПриватБанку», розташоване на вулиці Радянській. У десятку як об’єкт культурної спадщини потрапило саме останнім будинок, побудований в 1901 році як Бахмутський філія Азово-Донського банку, найбільшого на той час в Росії “.

І будинок Азово-Донського банку в Бахмуті увійшов в ТОП-10 об’єктів культурної спадщини Донецької області. Разом з державним історико-архітектурним заповідником в Святогірська, меморіальним комплексом «Саур-Могила», залізничним вокзалом станції Ясинувата.

Наприкінці червня активісти Бахмута провели акцію біля будівлі міськради проти спорудження МАФу поруч з об’єктом культурної спадщини – будівлею, побудованою в 1901 році як філія Азово-Донського банку.

“Ви стерли обличчя міста! “, – зверталася до чиновників Бахмутського міськради мешканка міста Наталія Жукова. А Наталя Отюніна, начальник Управління муніципального розвитку Бахмутського міськради, відповіла, що все законно і ніяких порушень її управління поки не зафіксувало.

Свої права на МАФ не приховує Сергій Трущін, депутат міської ради, директор КП “Бахмут-вода”. В розмовах з активістами він наполягає, що при будівництві є порушень не було. Активно піднімає це питання в Фейсбуці та публічно активіст Віктор Буслов, який пише і про порушення архітектурно-будівельних норм і порушення Закону про охорону культурної спадщини.

1 a6cd5

Активісти наголошують на тому, що при будівництві тимчасової споруди не мали б заливати фундамент, але він був. Замість двох споруд стоїть одна. Чи є під МАФом фундамент чи скільки там споруд, зараз органи місцевого самоврядування перевірити не можуть, пояснюють, що за законом тільки через півроку. Хоча активісти і стверджують, що мають фото та відеодокази неправомірної забудови. Начебто, все законно, а ті, кого не влаштовує цей кіоск біля об’єкта культурної спадщини, можуть проводити акції, звертатися в суд, що власне громадськість і обіцяє зробити.

Чому на будівлю не поширюється Закон України про охорону культурної спадщини?

Повернемося до процедур та нормативних актів. В міськраді повідомляють, поки будівля не внесена в Державний реєстр нерухомих пам’яток України немає ніякої різниці в якому році вона збудована і в яких рейтингах перемагала, яка в неї архітектура.

Доречи в Бахмутському краєзнавчому музеї ми дізнались, що за часів Радянської влади будівля за адресою колишнього Азово-Донського банку була внесена в перелік об’єктів архітектурної спадщини, і увійшла в державні реєстри. В музеї навіть є збірник, в якому можна пересвідчитись про її окремий статус.

Голова Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони культурної спадщини Бахмутської міської ради Вікторія Точена говорить, що для того, щоб подати будівлю до Державного реєстру треба мати паспорти, а їх в Бахмуті немає. Все що було залишилось в Донецьку, електронного реєстру немає. Документи є тільки на пам’ятники, їх зробили ще в радянські часи. За часи незалежності цим питанням не займались. Чому не займались вона сказати не може, бо працює нещодавно і взагалі то питання відділу архітектури.

Точена заявила, що найближчим часом у зв’язку з пильною увагою громади до питання охорони культурної спадщини буде зібрана координаційна рада і вона як голова внесе пропозицію провести інвентаризацію всіх об’єктів культурної спадщини. Пропозицію передадуть на виконком, і коли вона буде підтримана, почнуть складати список існуючих історичних будівель, вивчати і описувати їх стан, щоб зрозуміти чи збереглася автентичність, бо інакше внесення до Держреєстру не може бути і мови. 

2 cf929

Нещодавно на сторіночці Наталі Жукової з’явилося повідомлення з витримкою з паспорту на історичну будівлю.  

Після того як буде зрозуміло скільки будівель ми зможемо подати в Державний реєстр будуть рахувати скільки на це потрібно грошей, бо жодна будівля немає паспортів, які за словами Точеної коштують немало. І якщо буде прийнято рішення про виділення коштів процес можна починати.

Цілком зрозуміло що це справа не одного року і за цей час історичні будівлі можна обліпити МАФами, чи вони просто не витримають часу і розваляться, якісь термомодернізують та спилять всі прикраси як це було з будинком Абрамовичей по Незалежності, 75 чи будівлею залізничного вокзалу.  Але як пояснила Голова Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони культурної спадщини Вікторія Точена ніякими внутрішніми рішеннями обмежити правила використання історичними будівлями не можна, оскільки це буде порушення закону і втручання у господарські справи власників та балансоутримувачів.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]