Main menu

В Бахмуті впроваджують нову концепцію міста в рамках обласного культурного бачення територій. В цьому баченні Бахмут позіціонують як місто започатковане козаками тобто місто, що залишає в собі дух козацької слави.

Як повідомляє міський відділ культури, у 2018 році в Бахмуті планується впровадити проект «Бахмут в історії козацтва», який є складовою частиною соціальної політики держави, орієнтованої на відродження і збереження історико-культурної спадщини міст Донецької області, створення єдиного культурного простору Донеччини.

Проектом передбачено створення на території Бахмута козацького скверу, який буде вписаний в ландшафт Алеї троянд. На окремих локаціях скверу планується встановити макет Бахмутськой фортеці 1741 року і три конструкції історичних гербів міста Бахмута, створивши тим самим Алею розвитку міста різних епох.

 MG 1166 2165b

На тему відновлення історичної спадщини працює також молодий художник Марія Вишедська. Вона створила у своїй манері ескіз фортеці, який прикрасив форзац сучасного щоденника

Знаковою подією 2018 року стане розміщення на території села Іванівське військово-спортивного табору «Козацька Січ» з розміщенням тренувальних зон і смуг перешкод для виховання та оздоровлення молоді.

Також проектом передбачається встановлення інтерактивної декоративної скульптури, в якій втілиться збірний образ Козака. На офіційному сайті міської ради оголошено конкурс на кращу ескізний ідею скульптури.

В рамках створення єдиного культурного простору, в Бахмутському краєзнавчому музеї планується оновлення етнографічного залу козацтва, поповнення його новими експонатами.

У створених локаціях доцільно буде проведення культурно-мистецьких заходів: Всеукраїнського дня вишиванки, спортивно-патріотичної гри «Козацький гарт», фестивалю-ярмарку козацької пісні, одягу, кухні, регіонального фестивалю народно-прикладного мистецтва "Бахмутський дивоцвіт".