Main menu

Студентських лідерів навчать  перетворювати мрію на мету, писати і реалізовувати проекти. Три молодіжні ініціативи отримають від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) фінансування у розмірі 15 тисяч доларів США. Всі бахмутські вузи, які візьмуть участь у проекті «Школа юного громадянина» отримають ресурсну підтримку для активізації студентської молоді.

Про це на презентації в молодіжному центрі "Перспектива" розказали члени ГО «Бахмутська Фортеця».

01 3d5dd

02 2ff72

Громадська організація «БАХМУТСЬКА ФОРТЕЦЯ», у партнерстві з Управлінням молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської ради, розпочинає проект "Школа юного громадянина", який виконується в рамках проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI ІІ), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Метою проекту є підвищення громадянської активності студентської молоді.

Щоб представники вузів, краще зрозуміли суть проекту, координатори розповіли про активності «Школи юного громадянина» минулого року.

1 09261

Більше 400-ста студентів дізнались про роботу місцевого самоврядування, найактивніші навчились складати проекти, реєструвати місцеві ініціативи за допомогою офіційного он-лайн ресурсу петицій.

2 d8ea7

Декілька з ідей сформованих учасниками «Школи юного громадянина» були втілені у життя - будівництво еко-зупинки, будівництво сцени для музичних заходів у міському парку, відкриття автобусного маршруту.

3 5507b

Студенти обговорювали важливість участі у виборах національного та місцевого рівня, представляли свої передвиборчі програми в якості кандидатів у місцеву раду, обрані аудиторією «депутати» отримали в якості подарунків флешки.

4 d441f

Переможці конкурсу есе «Чому важливо бути активним громадянином?» завітали на пленарне засідання Бахмутської міської ради, потрапили на екскурсії в соляні шахти, побували у Києві, де відвідали Верховну Раду, будинок Уряду, Межигір'я, офіси громадських організацій.

Один з лідерів студентського руху в Бахмуті, студент інязу і учасник попередньої «Школи юного громадянина» Аркадій Петросян розповів свої враження про участь у проекті:

«Вважаю, що це дуже корисно, а особливо для тих студентів, що цікавляться місцевим самоврядуванням та політичною кар’єрою. Мені особисто це важливо. Сподобалось брати участь в уроках, в конкурсах. Я був одним з переможців, ми їздили в Київ. Це не тільки досвід спілкування, можливість розважитись, але й соціальний капітал. Мені прийшлося у справах звертатися до Всеукраїнської організації, виявилося, що ми вже знайомі, і познайомилися як раз під час візиту по проекту «Школа юного громадянина». Це дуже спростило нашу взаємодію», - підкреслив Аркадій.

5 5e4ea

Новий проект, що почався в березні і закінчиться у жовтні 2018 року, також починається з проведення інтерактивних семінарів про устрій місцевого самоврядування. Студенти-депутати отримують у подарунок флешки. 16 студентських лідерів, обраних в вузах, відвідають місто Суми, де обміняються досвідом зі студентським самоврядуванням, а також візьмуть участь у триденному тренінгу у Святогірську, де їх очікує і навчальна і розважальна програма.

Під час реалізації проекту відбудуться два студентські форуми за участю цікавих спікерів – істориків, активістів, соціальних підприємців, а також міська акція «Кожний голос важливий!»