В Бахмутському районі створили новий заказник Ступки-Голубовські-2

Семаковська Тетяна 14:14, 20 Лютого 2018

В минулому році були підготовані матеріали для створення 41 заказника в Донецькій області. Поки відбулись тільки 12 і один з них в Бахмутському районі на території Іванівської селищної ради, до складу заказника також включені ділянки ДП «Слов’янського лісгоспу», Часів- Ярського лісництва. Донецька область навіть з цими 12 заказниками випередила в 10 раз всі інші області разом взяті.

Про це в інтерв’ю Громадському медіапорталу «Бахмут IN.UA» розказав еколог, молодший науковий співробітник Інституті зоології Олексій Василюк.

63 1e738 Територія заказника «Ступки-Голубовські-2» визначена малим біоцентром регіонального значення, що належить до ключової території «Часів-Ярської» Бахмутського регіонального екокоридору Донецької регіональної екомережі.

Поясніть нашим читатачам, що таке заказник? 

Є 11 категорій природно-заповідного фонду, вони всі чимось відрізняються – від ботсаду до національного парку і заповідника. Заказник – це категорія, яка означає наступне: цінна природна територія оголошується природно-заповідним фондом. Це значить що на те є серйозні причини: територія і правда чимось цінна. Територія лишається в користуванні того у кого і була, ходити там можна, відпочивати, проводити екскурсії і все інше можна. НЕ МОЖНА: робити дії, які її пошкоджують або знижують природну цінність, міняти цільове призначення. В принципі це сама лояльна категрія з 11 з позицій для місцевих жителів. Не правильно думати, що там не можна пасти худобу або косити сіно, бо саме це часто викликає тривогу. Інколи це навіть треба, щоб підтримувати луки і степи.

65 525e5

Виписка з наукового обгрунтування створення ботанічного заказника місцевого значення «Ступкі-Голубовські-2».

Навіщо створюють заказники? 

Щоб зберегти місця з рідкісними рослинами, або де мешкають рідкісні тварини. На Донеччині є чимало видів, які зникають в усій Європі, або навпаки – такі, що лише тут є і тому зберегти їх для Європи можна лише тут. Нема нічого кращого для природи ніж вберегти її від знищення хоч на маленьких клаптиках. Той, хто приїде до вас з далеку – побачить яким цей край був до освоєння промисловістю і сільським господарством, а хто тут виріс – буде спокійний, що рідний ландшафт нікуди не подінеться і не лишиться лише спогадом з дитинства.  

64 77423

Виписка з наукового обгрунтування створення ботанічного заказника місцевого значення «Ступкі-Голубовські-2».

Які переваги надають заповідні зони для місцевих мешканців?

Як мінімум – тут не побудують свинокомплекс, з яким жителям маленького міста або села буде боротись майже безнадійно. Збережеться місце для випасу і просто знайома з дитинства балка або лісок. А взагалі, для жителів всієї планети це важливо. Я родом з Київщини але Донбас люблю більше ніж будь-яке місце в світі. Такого як у Вас (особливо на кряжі) нема більше ніде. І крейдяні гори у вас найкращі на континенті. Тому мені не треба бути жителем вашого краю, щоб любити його і цінувати. Бо я розумію, на скільки це цінні місця, і як їх мало лишилось. Сподіваюсь цю цінність розуміють і інші.

61 4007dФото Брандушки різнобарвної з атласу-довіднику «50 рідкісних рослин Донеччини»

Правда, що Донецька область є лідером у питанні створення заповідних зон в 2017 році? 

Ми з колегами в 2017 році підготували матеріали для створення 41 заказника в Донецькій області. Поки відбулись тільки 12. Найбільш цінні, якщо чесно – в Нікольському районі, але там ще не створили. Правда і те, що Донецька область навіть цими 12 заказниками випередила в 10 раз всі інші області разом взяті. Я завжди казав, що в темі заповідної справи Донеччина лідер. Тут завжди найбільше уваги до заповідних теритоій було, книг найбліьше видавалось і інше. А взагалі у вас в районі і до того були унікальні заповідні куточки. Інформацію про нові ми ще не додали, але про ті що існували можна подивитись у Вікіпедії.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]