Main menu

На базі Горлівського інституту іноземних мов Державного вищого навчального заходу «Донбаський державний педагогічний університет» відбувається «ІІ Forum of StudentsSelf-Government». Триденний форум лідерів студентського самоврядування зібрав молодь з Києва, Львова, Краматорська, Попасної, Бахмута, Покровська, Авдіївки. Всього захід налічує 90 учасників, 30 з яких гості міста.

Уже вдруге за ініціативи Ін’язу найпрогресивніші студенти зі Сходу та Заходу України зустрілися на Бахмутській землі, щоб поділитися громадським досвідом, обмінятися планами на майбутнє та дізнатися більше одне про одного. Реалізація програми Форуму триває у плідній співпраці з проектом «Зміцнення громадської довіри» UCBI ІІ, за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

IMG 9794 cc7ef

«Судячи з активності учасників, потенціал Форуму є дуже високим. Тож наступного року ми плануємо провести вже Міжнародний форум і залучити для цього закордонних студентів», - підкреслює директор ГІІМ Євгенія Бєліцька.

Найголовнішим результатом роботи Форуму-2016 стало підписання резолюції щодо важливості та необхідності проведення подібних заходів для розвитку студентського самоврядування в Україні.

Програма цього року пропонує учасникам ефективний обмін досвідом молодих лідерів Донбасу та України, напрацювання спільних дій щодо розвитку студентського самоврядування, тренінги з особистісного зростання та інформацію про сучасні можливості розвитку кожного студента як в Україні, так і у світі в цілому.

Сьогодні початком другого дня форуму стала панельна дискусія «Роль молоді – в житті громади!», в рамках якої відбулася презентація проекту «Школа юного громадянина», що реалізувала цього року ГО «Бахмутська Фортеця».

IMG 9864 b6caf

Студенти обговорили можливості участі в місцевому самоврядуванні, а найактивніші спробували себе в ролі кандидатів у депутати міськради. Зацікавленість і рівень обізнаності аудиторії був різний. Хтось вперше почув про те як знайти свого депутата і звернутися з ініціативою до міськради, а хтось вже неодноразово подавав петиції. Студентка з Києва Іванка, що навчається в Таврійському національному університеті, розказала, що в своїй передвиборчій кампанії спиралася б на три принципи - запобігання незаконної забудови, ремонти навчальних закладів, створення дієвої і незалежної студентської ради.

IMG 9863 b5808

«Наша студентська рада молода, ми тільки створилися, але всі дуже активні. Наш корпус і гуртожиток розміщені в старих приміщеннях, які буквально розсипаються. Щоб донести це до місцевої влади, ми ходили виступати на сесію. Нажаль, до нас не просто не захотіли прислухатися, але й вимусили покинути приміщення, що є прямим порушенням закону. Студентське самоврядування не має належного впливу на владу в громаді і це потрібно змінювати!»

Свої пропозиції на майбутню роботу в якості депутатів також надав учень НВК №11 Матвій. Хлопець вважає, що зараз необхідно створювати можливості для навчання IT-технологіям. В цьому є майбутнє.

«Кружки в яких можна вивчити мови програмування і навчитися створювати елементарні програми мають працювати при кожній школі. Це не тільки особиста навичка, що допоможе людини заробляти гарні гроші за свою роботу, але й можливість для розвитку економіки міста і держави», - вважає хлопець.

IMG 9869 d8504

 Учасник «Школи юного громадянина» автор петиції по запуску нового автобусного маршруту студент інязу Аркадій Петросян розказав присутнім про свій досвід, що здобув у рамках проекту, та зауважив на особисту відповідальність кожного громадянина у процесах, що відбуваються сьогодні в Україні.

Форум триває три дні завтра буде офіційне закриття, але студенти говорять, що отримані контакти будуть використовувати заради подальшої взаємодії та співпраці.  

IMG 9867 5eba6