Войти
Main menu

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак відвідав Бахмут з акцією «Посади дерево миру». Після того як міністр власноруч висадив кущ ялівцю, відбулося спілкування з журналістами і громадськими активістами, під час якого він дав три обіцянки.

До Міжнародного дня запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів в Бахмуті у сквері Дружби пройшла акція «Посади дерево миру». В ній прийняли участь працівники бюджетних установ, студенти, мешканці мікрорайону. Основною діючою особою акції був міністр екології та навколишнього середовища Остап Семерак. Як проходила акція, дивіться на відео.

Спілкуючись з представниками місцевої громади, Семерак пообіцяв:

  1. Сприяти виділенню коштів на будівництво притулку для безпритульних тварин в Бахмуті.

З проханням звернути належну увагу не тільки екології повітря і водних ресурсів, але й тваринного світу, до пана міністра звернулися керівник ГО «Бахмутське товариство захисту тварин «Лада» Марина Шажко та координатор руху «Сильні громади» в Бахмуті Ганна Бокова. Семерак зазначив, що такі ініціативи мають бути підтримані на рівні обласного департаменту, звернувши увагу керівника департамента. Директор Департаменту екології і природних ресурсів Сергій Натрус в свою чергу заявив, що готовий прийняти участь у вирішенні питання після того, як буде розроблений проект і експертиза.

2. Звернутися разом з громадськістю до Міноборони з проханням ввести посаду заступника Штабу АТО по охороні природи.

Таку пропозицію під час брифінгу озвучив директор еколого-культурного центру «Бахмат» Володимир Березін. Відокремлення природоохоронної функції з відповідною відповідальною особою на його думку забезпечить спрощення вирішення екологічних питань і взаємодії з громадськістю.

3. Провести нараду Міністерства екології в Бахмуті.

Цю пропозицію міського голови Бахмута Олексія Реви міністр пообіцяв розглянути найближчим часом.

Семерак також повідомив, що на протязі двох тижнів буде оприлюднено моніторинговий звіт ОБСЄ по шкідливому впливу військового конфлікту на навколишнє середовище. Цей документ дасть можливість звертатися до Міжнародного суду і визначити заходи щодо запобігання чи мінімізації наслідків конфлікту на природу.

Відповідаючи на питання журналіста Громадського медіапорталу про екологічну небезпеку, яка склалася на тваринному комплексі в селі Новолуганське Бахмутського район, де з причини бойових дій не було належного очищення стоків, які попадали в грунт, а далі в річку Бахмутку, виявилося, що питання частково вирішено. Міністр підкреслив, що в будь-якому разі головну відповідальність за наслідки роботи підприємства несе власник і це питання на контролі. Натрус додав, що на сьогодні частина території розмінована і робота очисних споруд відновлена. Цей об’єкт більше не несе такого великого негативного ризику на екологію регіону.   

   

Комментарии   

+2 #1 Галина 06.11.2017 20:50
Міністр дав ще одну обіцянку, сприяти створенню Національного підземного геологічного пам'ятнику природи у відпрацьованих соляних пластах, ініціатива започаткована ще 2000 року.
Цитировать

Добавить комментарий

Комментируя, просто соблюдайте общественную мораль