Войти
Main menu

Часів Яр та сільські ради повільно, але наполегливо продовжують роботу по утворенню об'єднаної громади. Активісти, які чітко розуміють користь від реформи децентралізації, допомагають мешканцям. Так, нещодавно, до Часів Яру завітав провідний експерт інституту політичної освіти – Олександр Солонтай. Громадський діяч розповів про необхідність та важливість процесів децентралізації.

"Коли кажуть: "Не віддавайте людям громаду, вони можуть її знищити. Краще поставте хорошого хазяїна!" То я говорю: "Вже шість разів поміняли хазяїв (президентів* - примітка експерта) та доказали, що не може бути хорошого хазяїна. У світі не має позитивного прикладу, коли б громадою зверху керував президент, прем'єр-міністр, ще хтось…. Так, частина громад загине. Але, якщо не забрати громади у «хазяїв», то загинуть всі!" - вважає Олександр Солонтай.

 

Сенс ідеї децентралізації - створити міцне самоврядування і передати громаду людям. Та й відповідальність за це лежить саме на людях.

"Якщо ви будете помилятись на виборах: вибирати не того голову, не тих депутатів. Якщо, ви не будете впливати та контролювати, як розподіляються ваші гроші. Так, - громада загине. Але, якщо ви будете користуватись механізмами впливу на громаду, яких стає все більше, будете обирати депутатів, які хочуть розвивати громаду, гроші інвестувати в проекти економічного та соціального розвитку, то громада буде успішно існувати. В України є багато прикладів, як громади скористались такою можливістю" - наголосив Солонтай. 

20170407 141814 HDR 89a94

1 98088Учасники заходу - депутати, спеціалісти Часовоярської міської та Предтечинської сільської рад, представники громадськості, навчилися інструментам впливу та участі у місцевому самоврядуванні, які знадобляться їм у їхній роботі по розбудові своєї громади. Також на семінарі було розглянуте питання ефективної взаємодії громадськості з місцевою владою, з користю для громади.

Олександр Солонтай, почувши від представників ПАТ "Часівоярський вогнетривкий комбінат" та місцевої влади інформацію про невирішене питання з приводу розробки нових кар'єрів в місцях, близько прилеглих до житлових масивів, порекомендував не воювати, а сідати за стіл переговорів, з залученням громадськості і експертів та домовлятися на взаємовигідних для міста та підприємства умовах. Він наголосив, що іншого шляху ніж конструктивний діалог нема, та, на сам перед, при вирішенні цього питання, повинні бути враховані інтереси мешканців громади.

 

Експерт запропонував представникам місцевої влади розробити «План стратегічного розвитку Часовоярської громади", залучивши до участі у процесі підприємства міста та громадськість.

Організатором тренінгу був голова громадської організації "Успішна Громада", Олександр Хайнус. Саме члени цієї організації, ось вже на протязі півтора року, здійснюють необхідні кроки по впровадженню реформи децентралізації у рідному місті.

 "Взагалі то наш проект спрямований, перш за все, на мешканців сільської місцевості, на представників сільських рад, але виходить так, що 80% учасників заходів це мешканці міста Часів Яру. Дуже шкода що представники сільських громад не проявляють активності та інтересу до подібних заходів, та не бажають навчатися та отримувати нові знання, які вони могли застосувати з користю для своєї громади" - висловив свою думку Олександр Хайнус.

6 b93d5

Тренінг відбувся в рамках проекту «Перспективи розвитку Часовоярської об’єднаної громади при впровадженні реформи децентралізації. Роль громадян у вирішенні проблем громади», який реалізує ГО "Успішна громада" за підтримки та адмініструванні Донецької обласної організації «Комітет виборців України», та за фінансової підтримки представництва Європейського Союзу в Україні.

Комментарии   

0 #1 Иван 26.04.2017 02:20
Где вы этого клоуна нашли?
С каким же удовольствием вы его слушали :-) :-) :-)
ПРОСНИТЕСЬ!
Вас «лошарят» – а вы, «прохавываете» весь БУТОР этот!
…но с таким умным видом ;-) :-) ;-) :-)
Цитировать
0 #2 проводник 26.04.2017 22:04
дааааааааааааааа
Цитировать
#3 Guest 26.04.2017 22:06
Комментарий был удален администратором

Добавить комментарий

Комментируя, просто соблюдайте общественную мораль