В Бахмуте частный ВУЗ более десяти лет не выплачивал преподавателям надбавку за педстаж

Семаковська Тетяна 18:21, 16 Січня 2017

Бывшие преподаватели частного высшего учебного заведения «Донецкий университет экономики и права» при трудоустройстве в государственные ВУЗы узнали, что на протяжении 12-14 лет, на прежнем месте работы, им не выплачивались надбавки за педагогический стаж. Теперь возвращать свою зарплату и другие полагающиеся по законодательству выплаты, преподаватели будут в судебном порядке.

Интересы истцов в суде представляет специалист в отрасли права Алла Олейник, которая рассказала редакции сайта о сути исков.

«Ко мне в сентябре месяце прошлого года обратились бывшие преподаватели ДонУЭП. Мои доверители еще летом уволились из университета, затем двое преподавателей устроились работать в государственные учебные заведения. При оформлении, узнали, что дополнительно к основному заработку выплачивается надбавка в размере 20-30% от должностного оклада, которую мои клиенты ни разу не получали в ДонУЭПе за все время работы» – отмечает Алла Олейник.

IMG 6557

Если бы не ситуация с увольнением и поиском новой работы, то преподаватели так и не узнали, что на протяжении 12-14 лет они не дополучили заработную плату и в отношении них неверно отражался стаж работы, который дает право на льготы в пенсионном обеспечении.

Еще в октябре 2016 года были поданы три аналогичных иска в Артемовский горрайонный суд Донецкой области, с просьбой их удовлетворить. С учетом уточнения исковых требований, истцы просят обязать ответчика подать скорректированные данные в систему персонифицированного учета Пенсионного фонда Украины, поскольку именно работодатели в установленном порядке обязаны подавать достоверные данные уполномоченным органам о работающих у них физических лицах, а так же взыскать суммы не выплаченных дополнительных заработных плат – надбавки за выслугу лет, ежегодной материальной помощи на оздоровление, суммы среднего заработка за несвоевременный расчет при увольнении.

«Одна из моих клиентов – мать ребенка с ограниченными возможностями. За годы работы в университете ей не предоставлялся дополнительный отпуск по уходу за ребенком. Другая преподаватель – кандидат наук, которая не получала доплату за свою научную степень. Мы просим Артемовский суд взыскать с ДонУЭП эти суммы, поскольку, согласно ст. 57 Закона Украины «Об образовании», государство гарантирует педагогическим и научно-педагогическим работникам выплату ежемесячных надбавок за выслугу лет, ежегодной материальной помощи на оздоровление. Согласно же ст.24 Закон Украины «Об отпусках» при увольнении работнику полагается компенсация за неиспользованный отпуск, в том числе и дополнительный» – прокомментировала Алла Олейник.

К тому же, добавляет представитель истцов, государственный бюджет и государственные целевые фонды в неполном объеме получили суммы налогов и сборов, в связи с невыплатой сумм дополнительной заработной платы, являющихся базой налогообложения. И даже на сегодняшний день эти суммы высокие, а с учетом инфляции за период с 2004 года – тем более.

Редакция сайта обратилась за комментариями к руководству Донецкого университета экономики и права. Исполняющий обязанности ректора Павел Правдивцев, отказался давать комментарии, пока идет судебный процесс.

Еще до подачи исков в суд, преподаватели направляли письма в адрес ДонУЭП, с просьбой решить, возникшие вопросы в до судебном порядке. В ответе было указано, что преподаватели заключили контракт с университетом. Согласно его условий, все требования по заработной плате были выполнены, а других дополнительных компенсаций предусмотрено не было. Также, руководство университета считает, что действие Закона Украины «Об образовании» не распространяется на их учебное заведение, так как они частный ВУЗ и не финансируются из государственного бюджета.

универ

универ1Редакция сайта также обратилась за комментариями к юрисконсульту Бахмутского офиса Сети правового развития «Чугуевской правозащитной группы”.

«Согласно ст. 18 Закона Украины “Об образовании”, учебные заведения независимо от их статуса и принадлежности обеспечивают качество образования в объеме требований государственных стандартов образования. Также отмечается и в ст. 32 Закона Украины “О высшем образовании”, высшее учебное заведение должно проводить финансово-хозяйственную и иную деятельность в соответствии с законодательством и своим уставом. Проводя анализ вышеприведенных норм законов, можно прийти к выводу, что нормы Закона Украины “Об образовании” касаются всех учебных заведений» – разъяснила юрисконсульт, Катерина Соловьянова.

Очередные заседания по рассмотрению данных исков назначены на 17 января, на 10.00 и 16.00, в здании Артемовского горрайонного суда Донецкой области. Корреспонденты сайта будут информировать о судебном процессе, надеемся, что мы также сможем получить комментарии вуза. 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]