Main menu

Презентація збірника «Жінки Центральної та Східної Європи у Другій світовій війні: Гендерна специфіка досвіду в часи екстремального насильства» відбудеться в понеділок, 14 листопада, в Краєзнавчому музеї о 14.30. На презентацію прибудуть авторки Катерина Кобченко, Олена Стяжкіна, Тетяна Пастушенко. 

Ця книга є першою в Україні колективною працею з подібної проблематики і завершує собою проект з цієї ж теми, розпочатий наприкінці 2013 році міжнародною науковою конференцією. У виданні, авторами якого є як українські, так і зарубіжні науковці, проаналізовано різноманітні аспекти специфічного жіночого досвіду Другої світової війни на теренах Центрально-Східної Європи, включаючи малодосліджені питання участі жінок у бойових діях та особливості їхнього перебування у військовому полоні, гендерні виміри жіночого досвіду національного та радянського підпілля, особливості життя на окупованих територіях і примусової праці в Третьому райху. Окрім того, у книзі розкрито гендерну специфіку Голокосту, порушено складні питання насильства над жінками та співучасті жінок у насильстві в роки війни, окреслено проблеми повоєнних та сучасних репрезентацій жіночого досвіду війни. Загалом 20 статей збірника згруповано у 10-ти тематичних підрозділах, які охоплюють основні аспекти заявленої проблеми. 

 Під час панельної дискусії на тему «Друга світова війна крізь призму жіночого досвіду: спадок минулого і виклики сучасності» троє з авторок видання говоритимуть про різні аспекти проблеми жіночого досвіду у війні. Також, спираючись на власний науковий досвід, про різноманітність участі жіноцтва у війні, зокрема, про жіночий досвід перебування в окупації, про радянську політику залучення жінок до парамілітарних практик, досвід військового полону та  примусової праці українського жіноцтва. 

Організатори запрошують  до розмови викладачів, студентів ВНЗ, істориків, журналістів, активістів та усіх зацікавлених у темі.  

 Організатори: Представництво фонду Гайнріха Бьолля в Україні, Українська асоціація дослідниць жіночої історії, Українська асоціація усної історії, Мистецький напрямок Українського кризового медіа-центру.

15032490 1243048352427681 2075777367 n 622ea