Main menu

"Змінювати Конституцію, коли йде війна - злочин": активісти Бахмуту виступили проти особливого статусу Донбасу

DSCF7319 8ee90В річницю обстрілу міста відбулося Віче, де активісти громадських організацій і політичних сил висловили свій протест проти змін в Конституцію по особовому статусу Донбасу. Мітинг почали з панахиди і вшанування пам'яті двох загиблих, а завершили голосуванням за резолюцію до влади. Про те як сприймають зміни в Конституцію в Києві розповіла присутнім народний депутат Наталя Веселова.

Депутатка наголосила на тому, що в Верховній Раді майже не розуміють, що саме відбувається на Донбасі. Більшість парламентарів турбується тільки за свій бізнес. Веселова також розповіла, що ті зміни до Конституції, які називають деценралізацією не підтримує не тільки народ, але й депутати. Їх внесли без обговорення і всі розуміють, що вони нав'язані агресором. Щоб донести проблеми людей з Донетчини і переселенців з окупованих територій до державної влади група депутатів організовує проведення парламентських слухань, які відбудуться в найближчий час.

До того ж політик розказала, що межфракційна група депутатів Верховної Ради "Всеукраїнський діалог" пропонує вибрати представників до Народного конвенту, який опрацює новий текст  Конституції. Це не суперечить Мінським домовленостям, але не заганяє в кут нашу країну, бо почавши давати преференції одним областям, ми втратимо Україну.

DSCF7350 8f249

Зрадою і злочином проти народу України вважає введення особливого статусу керівник обласної організації «Національний рух Дмитра Яроша» Сергій Чирін:

«Як представник громади вільної української Донеччини вважаю, що особливий статус — це зрада та злочин, це те, що хоче бачити Путін. В будь-кому випадку це розкол України, перший крок до федералізації, це легалізація злочинців, які наразі є сепаратистами та терористами», - відзначив він в інтервью "Громадському радіо".

На думку Чиріна зараз треба займатися розбудовою сильної армії і держави, і в час коли в Росії настане політична криза повернути українські території.

"Коли бомбили я випадково опинився вдома і з вікна бачив, як летіли касетні бомби, розсипалися і вибухали в місті. Я буду говорити про це внукам і правнукам, щоб вони ніколи не забували про діяння російського нацизму. З батьківщиною хитрувати підло. Є основний закон - Конституція, в якому записано, що зміни не можуть бути під час військових дій. Мені батько говори, коли не знаєш, що робити - роби по закону. Тому я вважаю, що змінювати Конституцію, коли йде війна злочин", - висловив свою думку член ГО "Бахмут Український"Сергій Гончаров.

В резолюції до представників державної влади активісти зазначили, що введення особового статусу буде насамперед легалізацією терористів (повний текст резолюції дивіться на відео). 

DSCF7318 a2920DSCF7319 8ee90DSCF7322 51d0eDSCF7340 33887