Main menu

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Screenshot 241 0839cВчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в Україні. Це вказує на те, що роль групи «Вагнера» у війні може розширюватися. 

Такі дані наводить Інститут вивчення війни

Кірбі також повідомив, що пригожин витрачає понад 100 мільйонів доларів США на місяць на фінансування операцій групи «Вагнера» в Україні. Наразі «група Вагнера» налічує 50 000 осіб, розгорнутих в Україні, включаючи 10 000 контрактників і 40 000 засуджених, завербованих з російських в'язниць.

Кірбі заявив, що американська розвідка вважає, що «група Вагнера» відіграє головну роль в наступальних операціях по захопленню Бахмута, і що понад 1000 співробітників  «групи Вагнера» були вбиті за останні тижні в районі Бахмута.

пригожин намагається використати свої військові структури, щоб забезпечити російських військових можливостями, яких їм наразі бракує, щоб посилити свій вплив. Повідомлення про постачання Північною Кореєю зброї російським військовим через ПВК, як посередника можуть свідчити про те, що пригожин намагається використати свою компанію для забезпечення іноземних джерел зброї, яку було б складніше офіційно закупити Міноборони рф.

пригожин також, ймовірно, виділяє значну кількість особового складу і ресурсів для операцій групи Вагнера в районі Бахмута в надії забезпечити російським військовим оперативний успіх. 

За оцінками ISW, пригожин, ймовірно, має амбітні політичні цілі і прагне скористатися потребою Кремля в більш боєздатних силах для накопичення впливу і апеляції до ультранаціоналістичного електорату, який він сподівається використати.  Переслідуючи ці політичні цілі, пригожин, ймовірно, продовжуватиме розширювати роль групи «Вагнера» у війні в Україні.

Фото: Джон Кірбі, Вікіпедія

Читайте також: У Європарламенті ПВК «Вагнер» можуть визнати терористичною організацією: що це означає?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!