Main menu

У Бахмуті росіяни знову пошкодили історичну будівлю

Screenshot 224 d2a06Нещодавно стало відомо, що в Бахмуті внаслідок російських обстрілів пошкоджений колишній будинок малюка, що по вулиці Василя Першина (раніше вулиця Комсомольська). Ця будівля має історичне значення для міста.

«Це одна із історичних будівель міста. Її власником до революції вважали одного із відомих міських лікарів. Потім в радянські часи там були держустанови. Потім уже там був будинок малюка. Імена архітекторів нам не відомі», —— розповідає Ігор Корнацький, завідувач Бахмутського краєзнавчого музею.

Лікарем, якому належав будинок був, ймовірно, стоматолог Марутаєв. В споруді він жив та приймав пацієнтів, але згодом чоловік емігрував до Німеччини.

Приблизно з 1922 року дім на вулиці Василя Першина заселили діти-сироти. В будинку малюка виховували дітей, від яких з різних причин відмовилися батьки. На щастя, будівля постраждала не сильно. Зруйновано частково бокову стіну, фасад дому цілий.

319886452 1170025453720158 416951589978693834 n 1 83f12

Будівля на вулиці Василя Першина. Фото: Телеграм

Нагадаємо, що будівля слугувала центром КНП «Центр реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи». Це єдиний реабілітаційний центр для дітей з Донецької області з неврологічною, невролого-психіатричною, ортопедо-неврологічною патологіями. Тут проходили комплексну реабілітацію місцеві діти.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: “Хочемо, щоб люди мирилися з особливостями наших дітей” - мати сина заутизмомаутизмом

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!