Main menu

Росіяни поширюють фейк про те, що лікарні Києва переповнені пораненими воїнами ЗСУ з Бахмута

Screenshot 216 1108aУ пропагандистських телеграм-каналах окупанти активно поширюють інформацію про те, що начебто столичні лікарні переповнені пораненими воїнами з Бахмутського напрямку. Пояснюємо, чому це — чергова російська дезінформація.

«Лікарні Києва переповнені пораненими ЗСУшниками з Артемівська. З 2 грудня в українській столиці на невизначений термін припинено планові госпіталізації в лікарнях (наказ київської адміністрації). ЗМІ про справжню причину не пишуть - мовляв, це все енергокриза. Але насправді лікарні Києва просто переповнені.

За словами очевидця, журналіста найбільшої італійської газети Corriere della Sera, тільки до одного госпіталю надходить до 100 тяжкопоранених на добу», — таку інформацію опублікував один із пропагандистських каналів. 

Screenshot 217 08605

Новина з російського каналу. Фото: скріншот

За допомогою бота перевірки фейків видання Gwara Media ми детально розповімо про те, чому ця інформація є фейком. У своїй так званій «новині» пропагандистський канал спирається на два джерела, перше це начебто відміна планової госпіталізації, друге - уривки з італійського видання Corriere della Sera, яке вже не вперше розповсюджує російські наративи.

1.Відміна планової госпіталізації у столичних лікарнях:

В Україні у випадку тривалого відключення світла призупинять планові госпіталізації та операції у лікарнях, щоб не перевантажувати заклади. Про це вже раніше повідомляла заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич в ефірі національного телемарафону 3 грудня.

«На випадок блекауту готові два рівні закладів, які забезпечені критичними потребами по генераторах. І ми бачимо навіть, коли були кілька днів суттєві перебої з енергоживленням, у нашій країні ні один заклад охорони здоров’я не припинив свою роботу», – розповіла Карчевич.

Вона підкреслила, що «критична мережа, зокрема заклади, які мають договір з Національною службою охорони здоров’я України і фінансуються в тому числі з державного бюджету, продовжують свою роботу».

За словами Карчевич, до першого рівня закладів належать ті, які мають працювати безперебійно, якщо буде відсутнє виключно енергоживлення. Другий рівень — заклади, які працюватимуть у випадку, якщо не буде і централізованого водопостачання та опалення. Зокрема, ідеться про ті, що мають автономне опалення, уточнила Карчевич.

Наразі планова госпіталізація та операції проводяться, річ іде про можливе їх тимчасове припинення у закладах України у випадку тривалого блекауту.

2.Стосовно інформації яку повідомило видання Corriere della Sera:

Італійське видання Corriere Della Sera публікує репортаж про Бахмут, за який йдуть запеклі бої. Журналісти видання й справді пишуть, що лікарня переповнена, але медзаклад про, який пишуть кореспонденти знаходяться не в Києві, як хибно подали в пропагандистському каналі, а поблизу Бахмута.

«Вчора вдень ми дісталися лікарні Лиман, міста, розташованого приблизно за п’ятдесят кілометрів на схід від Бахмута, де десятки важкопоранених були стабілізовані лікарями перед тим, як терміново відправлені до великих медичних закладів Дніпра та Києва. Центр безлюдний, руйнування величезні: можливо, з понад 30 000 первинних мешканців залишилося кілька тисяч. 

…У середньому щодня ми отримуємо понад сотню поранених, більшість з яких важкі або дуже важкі. Тут ми оперуємо лише екстрені випадки без анестезії, інакше ризикували б померти під ножем», — уривок розповіді  хірурга, який працює на Бахмутському напрямку, з репортажу Corriere Della Sera

Бахмутський напрямок зараз найгарячіший на фронті. Втрати несуть обидві сторони, йдуть важкі бої, тож є полеглі й поранені, як українські захисники, так й російські окупанти. За актуальними даними, на Бахмутському напрямку росіяни за день втрачають від 150 до 200 осіб.

Фото: ілюстративне, Pixabay

Читайте також: «До Бахмута йде велика підмога», — військовий: зведення за 14 грудня«До Бахмута йде велика підмога», — військовий: зведення за 14 грудня

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!